دکتر اعظم صلاتی / جراحی زیبایی سینه / جراحی پروتز سینه بدون درد
مدت زمان مطالعه ۲۱ دقیقه

جراحی پروتز سینه بدون درد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]

جراحی پروتز سینه با هدف افزایش سایز سینه ها انجام می گیرد و با قرارگیری پروتزهای سالینی و یا سیلیکونی انجام می شود. پروتز پشت بافت سینه و یا زیر عضلات قفسه سینه قرار می گیرد.

محتوا نمایش

انواع جنس پروتز پستان

 • پروتزهای سالینی. پروتزهای مملوء از محلول آب نمک استریل. در صورتی که این پروتز دچار پارگی و نشت شود، محلول درون آن توسط خود بدن جذب خواهد شد.
 • پروتزهای سیلیکونی. پروتزهای حاوی ژل سیلیکون. در صورتی که این نوع پروتز دچار پارگی شود، ژل به داخل پاکت پروتز بر می گردد و شاهد از بین رفتن پروتز خواهیم بود.

افرادی که روش جراحی پروتز را انتخاب می کنند، باید تست های تصویربرداری مانند MRI و سونوگرافی را به طور مرتب انجام دهند.

انواع جراحی پروتز سینه (Breast prosthesis surgery)

پروتز سینه روی عضله : در این نوع جراحی، برشی درناحیه سینه ایجاد و پروتز بر روی عضله و در حقیقت زیر غدد شیری بافت سینه کار گذاشته می‌شود. زمانی از این روش استفاده می‌شود که فرد در آینده فرآیند شیردهی نداشته باشد.

پروتز سینه زیر عضله: در عمل پروتز سینه زیر عضله، با ایجاد برشی کوچک در زیر ناحیه سینه، پروتز را زیر عضله قرار داده و اختلالی برای غدد و کانال شیری ایجاد نمی‌کند.

انواع روش جراحی پروتز

مقایسه انواع روش جراحی پروتز

 • عمل پروتز روی عضله، دوران نقاهت کوتاهی نسبت به روش زیر عضله دارد.
 • مدت زمان جراحی روی عضله، نسبت به روش زیر عضله کوتاه‌تر است.
 • جراحی پروتز روی عضله، میزان هزینه کمتری را دربر می‌گیرد.
 • در جراحی پروتز زیر عضله، کانال شیری مورد آسیب واقع نمی‌شوند.
 • ریسک دفرمه شدن پروتز، در روش جراحی پروتز سینه زیرعضله بسیار پایین تر از سایر روش‌ها می‌باشد.
 • چکاپ‌های سالیانه پروتز در عمل زیر عضله، بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود اما در روش روی عضله امکان اختلال وجود دارد.

سینه های طبیعی با پروتز

طبیعی بودن فرم و شکل ظاهری سینه به انتخاب مدل پروتز و تناسب آن با سایر اندام‌های بدن بستگی دارد. همچنین مهارت و تجربه پزشک، در این مورد بسیار حائز اهمیت می‌باشد. اگر پزشک، تخصص کافی نداشته باشد، عوارض و مشکلات زیادی را علاوه بر مصنوعی بودن ظاهر سینه‌ها برای مراجعه کننده به وجود می‌آورد.

سایز مناسب برای انتخاب پروتز

انتخاب روش جراحی برای هر شخصی یک ریسک بشمار رفته و افراد مراجعه کننده، علاقمندند که از ابتدا نتیجه نهایی را در ظاهر خود تصور کنند. (در واقع تمایل دارند که بدانند قرار است پس از تغییر، چه شکلی شوند.) امروزه با استفاده از دستگاه‌ها و مانیتور، تصویری سه بعدی با انواع سایز سینه برای فرد متقاضی پیش نمایش داده و در مشاوره با پزشک جراح، مناسب ترین گزینه را انتخاب می‌کنند. برخی جراحان اعتقاد دارند که بهتر است پروتز را زیر لباس فرد متقاضی گذاشته و مدل و سایز را بررسی کنند، زیرا این کار بیشتر به نتیجه عمل نزدیک است.

مراحل روند جراحی پروتز

در جراحی پروتز سینه، پروتز و یا چربی به روش جراحی داخل بافت سینه قرار می گیرد و یا تزریق می شود. پروتز، پشت عضلات قفسه سینه و یا پشت بافت طبیعی سینه قرار داده می شود. در چنین شرایطی، سینه ها به اندازه یک کاپ و یا بیشتر، بزرگ خواهند شد.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که جراحی پروتز سینه، با لیفت سینه تفاوت دارد. لیفت سینه به رفع افتادگی سینه ها کمک می کند.

پروتزها، پوسته های نرم و انعطاف پذیری هستند که با سالین و یا سیلیکون پر شده اند. پزشکان عمدتا ترجیح می دهند از پروتزهای سیلیکونی استفاده کنند.

جراحی پروتز سینه، روش سرپایی است و در بیشتر موارد، بیمار همان روز از بیمارستان مرخص خواهد شد. این روش جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و بیمار هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد. توصیه ما به بیماران این است که از یک روز قبل از جراحی، نکات گفته شده از طرف پزشک را رعایت کنند.

مراحل روند پروتز پستان

بیهوشی فرد: دقایقی پیش از شروع جراحی سینه، با استفاده از روش بیهوشی عمومی، فرد را بیهوش کرده تا استرس بدنی نیز هرچه زودتر کاهش یابد.

برش جراحی: در کاشت ایمپلنت سینه، برخی از نواحی سینه نیازمند برش برای آزادسازی فضا جهت جایگذاری پروتز می‌باشد.

معمولا نواحی برش داده می‌شوند که قابل دید نباشند. مانند:

 • خط زیر سینه
 • دور هاله قهوه‌ای سینه
 • زیر بغل

جای گذاری پروتز: پروتزها در زیر و یا روی عضله، بسته به انتخاب روش؛ قرار داده می‌شوند.

بخیه برش: برش های ایجاد شده در پوست با بخیه های جذبی دوخته شده و این بخیه ها پس از مدتی جذب می‌شوند و اثری از آن‌ها باقی نمی‌ماند.

بررسی جراحی: بعد از ریکاوری بیمار، پزشک جراح جای عمل و سطح آن را بررسی و معاینه می‌کند تا مشکلی وجود نداشته باشد. در این مرحله، نتیجه کار تا حدودی نیز برای شخص نمایان است.

تاثیر پروتز سینه در شیردهی

در ابتدا باید گفت”پروتز بکار رفته در بافت سینه، تاثیر خاصی در مجرای شیردهی نداشته و همچنان در سینه مادر، شیر تولید می‌شود.” در این قسمت به موضوع  شیردهی پس از پروتز سینه خواهیم پرداخت.

ناحیه برش جراحی: بانوان باید برای انجام جراحی پروتز سینه، بهترین جراح را برگزیده زیرا نداشتن مهارت و تجربه کافی برای ایجاد برش جراحی و قرار دادن پروتز در بافت نیز باعث مشکلاتی در دوران شیردهی به فرزند خواهد شد. برش جراحی باید به گونه‌ای باشد که به غده‌های شیری آسیبی وارد نشود.

حساس بودن بافت سینه: هنگامی که شخصی جراحی پروتز سینه انجام می‌دهد باید بداند که ابتدای جراحی، بدلیل مصنوعی بودن پروتز، سینه‌ها حساس بوده و مستلزم گذشت زمان برای طبیعی شدن این احساس وجود دارد. بنابراین بهتر است که این جراحی اندکی قبل از تصمیم به بارداری انجام شود.

جراحی تعویض پروتز پستان

جراحی برای تعویض پروتز پستان پروسه ای است که بعد از جراحی بازسازی پستان و جراحی پروتز پستان انجام می شود. جراحی تعویض پستان همچنین می تواند به دلیل نارضایتی از جراحی پروتز و بازسازی پستان و یا اصلاح ایراد های جراحی قبلی انجام شود.

پروتز شما می تواند برداشته و سپس تعویض شود. اندازه، شکل و محلی که پروتز دوباره در آن قرار می گیرد به دلایل برداشتن پروتز بستگی دارد. اگر دلیل برداشتن پروتز پارگی وشکاف باشد، اغلب پروتز مشابه در همان محل گذاشته می شود. اگر برداشتن پروتز به دلیل انقباض پستان باشد، پروتز در محل دیگری (معمولا زیر ماهیچه ) قرار می گیرد.

بعضی اوقات اگر جراحی تعویض پروتز پستان به دلیل قرار داشتن پروتز در جای اشتباه باشد،  باید پروتز برداشته و شسته شود و سپس دوباره در جای مناسب قرار بگیرد. اگر پروتز برای دادن آزمایش ماموگرافی برداشته می شود بهتر است پروتز دیگری گذاشته نشود زیرا داشتن پروتز از تاثیر آزمایش ماموگرافی می کاهد.

جراحی برداشت سینه

بعضی از بیماران بدون داشتن مشکلی که با سلامت آنها در رابطه باشد ممکن است درخواست برداشتن پروتز پستان خود را کنند. برای مثال وقتی سرطان پستان تشخیص داده می شود ممکن است بیمار درخواست برداشتن پروتز پستان خود را کند. با اینکه برداشتن پروتز پستان به درمان سرطان کمکی نمی کند، به موثرتر بودن درمان سرطان پستان کمک  می کند.

برداشتن پروتز پستان همچنین می تواند به دلیل پارگی، انقباض کپسولی شدید پستان و یا جا به جا شدن پروتز باشد. گاهی اوقات راحت نبودن با پروتز هم می تواند دلیل دیگری برای براشتن پروتز پستان باشد.

تغییر در سبک زندگی هم می تواند دلیل دیگری برای تعویض و یا برداشتن پروتز باشد. یک خانم ممکن است سبک زندگی خود را تغییر دهد و تصمیم بگیرد دیگر از پروتز برای زیبایی استفاده نکند.

فواید جراحی تعویض پستان
بهبود شکل ظاهری سینه
اندازه دلخواه سایز سینه
تقارن فرم سینه
افزایش یا کاهش حجم سینه

ریسک تعویض پروتز پستان

تصمیم برای جراحی تعویض پروتز پستان بسیار شخصی است اما بسیاری از این موارد رایج نیستند و افرادی که بیماری خاص دارند، بیشتر در معرض این پیچیدگی ها قرار می گیرند. با وجود تمام این خطرات، فواید این جراحی از مضرات آن بیشتر هستند. میزان موفقیت جراحی به اینکه بدن بیمار تا چه حد به جراحی و بهبود جواب می دهد بستگی دارد.

عفونت در اثر رعایت نکردن بهداشت
تغییر در عصب حسی پستان
انقباض کپسولی
چروک شدن پوست در بعضی موارد
درد خفیف

نتایج عمل جراحی تعویض پروتز

عمل جراحی برای تعویض پستان با ورم در محل جراحی شده همراه است. حداقل شش هفته طول می کشد تا این ورم از بین برود و پستان بدون هیچ ورمی شکل طبیعی خود را بگیرد. در بعضی موارد، شش تا دوازده ماه طول می کشد تا پستان ها کاملا بهبود پیدا کنند.

زمان درمان بین افراد متفاوت است و گاهی اوقات زمان بیشتری طول می کشد تا عصب حسی دوباره فعال شوند، زخم ها از بین بروند و بیمار به داشتن پروتز در پستان عادت کند.

  با این جود هیچ ضمانتی برای تحقق این انتظارات وجود ندارد، در بعضی از مواقع ممکن است در یک پروسه ی جراحی نتایج مطلوبی حاصل شود و در جراحی یکسان برای شخصی دیگر نتایج متفاوت باشند.

اگر بعد از عمل جراحی دچار تنگی نفس، درد در قفسه ی سینه و یا ضربان قلب غیر معمولی شدید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. در صورت بروز این پیچیدگی ها ممکن است در بیمارستان بستری شوید و تحت درمان قرار بگیرید.

پیروی از توصیه های پزشک در روند بهبود شما نقش کلیدی دارند. بسیار مهم است که به زخم شما فشار وارد نشود. پزشک برای مراقبت های بعد از عمل جراحی به شما دستورالعمل هایی می دهد که باید از آن ها پیروی کنید.

چه ارتباطی بین پروتز سینه و سرطان وجود دارد؟

متخصصان نمی دانند که چرا پروتزهای سینه باعث لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک می شوند. ۹۳ تا ۹۶ درصد از زنان دارای پروتز سینه  که به ALCL  مبتلا می شوند از پروتزهای دارای بافت ویژه استفاده کرده اند. به این معنا که سینه ها ظاهری ناصاف و برامده در برخی نواحی دارند.

همانند پروتز های صاف، پروتزهای دارای بافت هم برای اعمال جراحی بازسازی و زیبایی به کار می روند. پروتزهای دارای بافت به احتمال کمتری تکان می خورند و کمتر باعث موج دار شدن در ناحیه سینه می شوند. ولی متخصصان بر این باورند که پروتزهای دارای بافت می تواند باعث واکنش نشان دادن سیستم ایمنی برخی زنان شود و به ترتیبی در موارد نادری باعث لنفوم سینه شوند.

ترکیدن پروتز سینه در پرواز، یک شایعه بزرگ!

درحقیقت پروتزهای سینه هیچ مشکلی برای استفاده از هواپیما ایجاد نکرده و این موضوع شایعه‌ای بزرگ بوده که چندین سال قبل یک شرکت هواپیمایی مطرح کرده بود. شرکت هواپیمایی متوجه مرخصی بیش از حد کارکنان هواپیما با عنوان جراحی پروتز سینه شد و برای رفع این مسئله، همچین شایعه بزرگی را مطرح کرد.

پروتزها، دارای پوسته و روکش محکم و ضخیمی هستد وبا تغییر ارتفاع و فشار جو، دچار مشکل نخواهند شد.

سوتین طبی بعد از عمل پروتز سینه

بهترین پزشک فوق تخصص و باتجربه پستان، بعد از عمل پروتز سینه، سوتین طبی برای بیمار تجویز خواهد کرد. سوتین طبی سبب نگهداری، استحکام پروتز و تثبیت فرم و همچنین بدلیل تعادل در فشار به بافت سینه، التهابات و آزردگی‌ها را نیز کاهش می‌دهد. سوتین‌ها بیش از ۳۰ درصد ، نتیجه جراحی را مورد تاثیر قرار می‌دهند.

سوتین فشرده ساز جراحی: این محصول فشار را از یک ناحیه سینه برداشته و در کل سطح سینه تعادل ایجاد می‌کند.

سوتین قابل تنظیم: مناسب برای پروتز، بندهای قابل تنظیم دارد که در روند نقاهت و بهبودی، کوتاه یا بلند می‌شوند.

سوتین با قفل جلو: این سوتین مناسب افراد جراحی شده است و مزیت بزرگ آن، قفل جلو و زیپ در بغل است. فرد جراحی شده، دیگر نیازی به بلند کردن دست و بازوی خود ندارد و این چنین، پروتز نیز تحت فشار قرار نمی‌گیرد.

سوتین قفل دار مناسب جراحی پروتز سینه

گن های مخصوص پروتز: گن های مخصوص، ناحیه بیشتری را نسبت به سوتین تحت محافظت نگه می‌دارند.

باندهای نگهدارنده: این نوع باندها در بالای سوتین قرار داده شده تا از حرکت و جابجایی پروتز به سمت بالا جلوگیری کند.

باند نگهدارنده پروتز سینه

قیمت سوتین عمل پروتز

سوتین‌های طبی همانند پروتزها انواع مختلفی داشته و باید توجه داشت، برند مهم‌ترین مورد بر میزان قیمت آنهاست. عواملی چون: “کیفیت پارچه، سایز، نوع مدل، ضد تعریقی، الیاف بکار رفته و …” بر افزوده شدن قیمت تاثیرگذار است. معمولا هزینه این سوتین‌های طبی بر اساس خصوصیات ذکر شده، از مبلغ سیصد هزار تومان تا ….، در داروخانه‌ها و تجهیزات پزشکی ارائه می‌شوند.

تاریخ انقضاء پروتز‌ها

درواقع منظور از واژه دائم، جایگذاری مادام العمری پروتز در داخل بافت سینه می‌باشد، اما باید دانست که این نوع پروتز‌ها نیز، دارای تاریخ انقضا هستند. پروتزهای دائمی معمولا ۱۵ لغایت ۲۰ سال عمر مفید داشته و بعد از گذشت تاریخ انقضا باید تعویض گردند. البته شایان ذکر است که این تاریخ عمر مفید، در همه موارد صدق نمی‌کند. گاهی ممکن است طی آسیب وارد شده به پروتز، نیاز به تعویض فوری داشته و در بعضی افراد، با وجود گذشت تاریخ انقضاء، پروتز کاملا سالم مانده باشد. زمانی که تاریخ ذکر شده فوق، از زمان کار گذاشتن پروتز در داخل سینه می‌گذرد، فرد باید حتما توسط پزشک جراح خود، مورد معاینه قرار بگیرد.

تفاوت پروتز موقت و دائم

گاهی افراد بعد از بهبود بیماری سرطان سینه و عوامل دیگری که مجبور به برداشتن سینه طبیعی خود شدند، تحمل نگهداری سینه‌ای مصنوعی را نداشته و یا ممکن است بنا به دلایلی از جمله ترس از عمل جراحی و … ، بدنبال جراحی پروتز سینه نباشند.

این اشخاص معمولا برای فرم دهی و زیباسازی از پروتز موقت استفاده می‌کنند. پروتز موقت، نوعی سینه مصنوعی است، با این تفاوت که درون بافت سینه جایگذاری نمی‌شود و هر زمان که فرد بخواهد از آن پروتز استفاده کرده و یا آن را برمی‌دارد. از پروتزهای موقت، بیشتر در زمان مهمانی‌ها و مجالس خاص و اینگونه مکان‌ها استفاده می‌کنند.

پروتز دائم، توسط روش جراحی، به طور مادام العمر در درون بافت سینه قرار داده شده و برخلاف نوع موقت، هر زمانی که فرد بخواهد، نمی‌تواند آن را از بدن خارج کند؛ مگر اینکه با پزشک مشورت کرده و مجدد با روش جراحی، پروتز سینه را از بدن حذف و خارج نماید.

بهترین سن استفاده از پروتز سینه

یکی از سوالات رایجی که از جراحان سینه پرسیده می شود این است که بهترین سن برای انجام جراحی پروتز سینه چند سال است؟ با اینکه مواقعی وجود دارد که شاید بهترین و مناسب ترین زمان برای انجام جراحی پروتز سینه نباشد، ولی اینکه یک سن به خصوصی را برای انجام جراحی پروتز سینه مشخص کرد، بسیار دشوار است.

فاکتورهای بسیاری بر آمادگی یک زن برای این جراحی تاثیر می گذارد. سن نقش کمرنگی را در تصمیم گیری برای این جراحی بازی می کند. در ادامه به چند مورد که می تواند برای تصمیم گیری برای انجام این جراحی کمک تان کند، اشاره می کنیم.

ارتباط نوع پروتز سینه با سن مراجع

نوع پروتز سینه اهمیت بسیاری دارد. برای مثال پروتز های سالین و آب و نمکی که تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را دارد، برای زنان بالای ۱۸ سال مناسب هستند. ولی استفاده از پروتز های سیلیکونی احساس طبیعی بودن بیشتری دارند و برای سنین بالای ۲۲ سال مناسب هستند.
گرچه پروتز های سیلیکونی برای زنان ۲۲ سال به بالا مناسب اند، استفاده از آن ها برای زنان جوان تر غیر قانونی نیست. در حقیقت سازمان غذا و داروی آمریکا این پروتز ها را برای زنان بالای ۲۲ سال مناسب تر می دارد.

بسیاری از خانم ها از کوچک و کم حجم بودن سینه های خود ناراضی اند و اعتماد به نفس ندارند. گاهی ممکن است از حجم سینه ها به دلیل زایمان و یا شیردهی کاسته شود. در چنین شرایطی، جراحی پروتز سینه از سوی پزشک تجویز خواهد شد.

در این روش جراحی، پروتز داخل بافت سینه و یا زیر عضلات قفسه سینه قرار می گیرد و شاهد افزایش سایز سینه خواهیم بود.

توصیه ما این است که بیماران بعد از جراحی، تمام نکات گفته شده از سوی پزشک را رعایت کنند، رژیم غذایی سالمی داشته باشند و استعمال سیگار را کنار بگذارند تا در کوتاه ترین زمان، به بهترین نتایج برسند.

ماساژ پس از جراحی پروتز سینه

به طور کلی پروتز در ناحیه سینه قرار گرفته و این ناحیه، بدلیل عمل تنفس و تحرکات قفسه سینه همواره در حال حرکت است. این حرکات برای پروتز تازه بکار رفته، همانند یک ماساژ محسوب می‌شود. برای ماساژ دادن باید حتما با پزشک مشورت گردد زیرا در بعضی موارد نیاز به انجام این کار نیست.

ورزش بعد از جراحی پروتز سینه

در ابتدا برای ورزش کردن پس از جراحی پروتز سینه حتما با پزشک خود مشورت فرمایید. باید توجه داشته باشید که تمریناتی انجام ندهید که باعث افزایش ضربان و تپش قلب شود، زیرا احتمال خونریزی را ایجاد می‌کند.

 • ۲۰ الی ۳۰ روز بعد از سپری کردن دوران نقاهت، فعالیت آرام، مانند پیاده‌روی ملایم انجام دهید.
 • از انجام ورزش‌های گروهی دو یا چند نفره خودداری فرمایید، زیرا امکان برخورد ضربه‌های احتمالی به سینه، وجود دارد.
 • فعالیت‌های ورزشی بالا تنه بدن از جمله تمرینات کششی دست‌ها یا پهلوها و … انجام نشود.

اقدامات و مراقبت های قبل از جراحی

آمادگی ها و مراقبت های لازم در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. معمولا از بیمار خواسته می شود، شش تا هشت ساعت قبل از جراحی چیزی نخورد و نیاشامد و روز جراحی ناشتا باشد.

افرادی که سیگاری هستند، باید استعمال سیگار و دخانیات را دو هفته قبل از جراحی و بعد از آن، کنار بگذارند. نیکوتین موجود در سیگار، روند بهبود را به تاخیر می اندازد و احتمال بروز عفونت بیشتر خواهد بود.

مصرف داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی مانند آسپیرین و ژلوفن، قبل از عمل ممنوع است. این قبیل داروها روند انعقاد خون را مختل کرده و احتمال بروز عوارضی از قبیل خونریزی را افزایش می دهند.

نکات مربوط به بعد از جراحی پروتز سینه و دوره نقاهت

 • بعد از جراحی، پوشیدن پستان بند به منظور حفظ فرم سینه ها به شدت توصیه می شود.
 • در صورت بروز درد می توان از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک استفاده کرد.
 • زمان مناسب بازگشت به محل کار و انجام فعالیت ها از سوی پزشک ارائه می شود. با این حال، بیمار باید چند روز را در منزل استراحت کند. انجام فعالیت های شدید بدنی، بلند کردن اجسام سنگین و خم و راست شدن به مدت چند هفته ممنوع است.
 • افرادی که کار آن ها فیزیکی است، به استراحت بیشری نیاز دارند.
 • معمولا تا چند هفته حرکات دست ها و یا بالا نگه داشتن بازوها برای بیمار سخت است، که به مرور از میزان محدودیت حرکتی کاسته خواهد شد.

نتایج این روش جراحی، بلافاصله بعد از جراحی قابل مشاهده است. با این حال، ممکن است مدتی طول بکشد تا از میزان التهاب و ورم سینه ها کاسته شود و نتایج نهایی مشخص گردد.

ممکن است نیاز باشد بیمار یک هفته بعد از جراحی برای کشیدن بخیه ها به مطب مراجعه کند.

توجه داشته باشید در صورت مشاهده علائمی از عفونت مانند حرارت، تب و یا افزایش درد حتما به پزشک مراجعه کنید.

خانم هایی که قصد بارداری و شیردهی در آینده دارند، حتما در این خصوص با پزشک خود مشورت داشته باشند.

مراقبت های بعد از پروتز پستان

بعد از جراحی پروتز سینه از پانسمان بر روی برش (برش جراحی) استفاده می شود. این بانداژ توسط سینه بند یا سوتین مخصوص جراحی محافظت می شود.

ممکن است بعد از عمل، از لوله های تخلیه استفاده شود. این یک تخلیه پلاستیکی است که در قفسه سینه شما قرار می گیرد تا مایعات اضافی و خون و ترشحات از ناحیه جراحی خارج شود. لوله های تخلیه معمولاً ۱ تا ۲ هفته پس از جراحی شما برداشته می شود. پرستار شما قبل از رفتن به خانه به شما یاد می دهد که چگونه از آن مراقبت کنید.

بیمار نسخه ای برای داروهای ضد درد و مسکن و آنتی بیوتیک ها دریافت خواهد کرد.
اگر با اتومبیل سفر می کنید ، یک بالش یا حوله کوچک را بین کمربند ایمنی و سینه بازسازی شده خود قرار دهید. پوست بالای پستان بازسازی شده شما، اغلب نازک است و به راحتی قابل خراش خوردن است. این مورد می تواند به عفونت منجر شود. بنابراین لازم است که مراقبت های خاصی انجام گیرد.

هزینه ی جراحی تعویض پروتز پستان

جراحی برای تعویض پستان اگر به منظور درمان پیچیدگی های پروتز مانند پارگی و انقباض کپسولی انجام شود توسط بیمه خصوصی سلامت پوشش داده می شود. هزینه ی خارج کردن پروتز از تعویض آن کمتر است.

هزینه پروتز سینه در سال ۱۴۰۰

میزان هزینه پروتز سینه و جراحی پروتز سینه توسط بهترین جراح فوق تخصص پستان متغیر بوده و در حقیقت به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

یکی از مهمترین مسائل موثر در قیمت پروتزها، نواسانات ارز می‌باشد که با افزایش قیمت دلار، قیمت انواع پروتز پستان با هر برندی نیز افزایش می‌یابد. دومین مورد تاثیرگذار در هزینه جراحی پروتز سینه، نوع و سایز پروتز می‌باشد. از دیگر موارد، می‌توان به برند پروتز اشاره داشت زیرا همه افراد به تاثیر برند و کشور سازنده، بر میزان قیمت محصول واقف هستند.

عوامل ذکر شده از جمله مورد اول، سبب شده در سال ۱۴۰۰ با مقداری روند افزایشی در هزینه پروتز سینه مواجه شویم.

خلاصه

افراد متقاضی جراحی پروتز سینه باید انواع روش‌های جراحی را بشناسند. همچنین برای به صفر رساندن هرگونه ریسک احتمالی در روند جراحی، به بهترین فوق تخصص پستان مراجعه و مشورت بگیرند. با کسب اطلاعات کامل در جلسه های مشاوره قبل از جراحی، نگرانی و سوال‌های مبهم خود را رفع کرده و با اطمینان خاطر، از این جراحی زیبایی و درمانی پرکاربرد و پرطرفدار استفاده کنید. پیروی از توصیه های پزشک در روند بهبود شما نقش کلیدی دارند. بسیار مهم است که به زخم شما فشار وارد نشود. پزشک برای مراقبت های بعد از عمل جراحی به شما دستورالعمل هایی می دهد که باید از آن ها پیروی کنید.

دکتر اعظم صلاتی

دکتر اعظم صلاتی

دکتر اعظم صلاتی متولد شهرستان میانه، استان آذربایجان شرقی است. فارغ التحصیل رشته پزشکی حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی تهران

بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (بیمارستان سینا )و فلوشیپ جراحی پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (بیمارستان شهدای تجریش)

مقالات مرتبط
هزینه عمل لیفت سینه

هزینه عمل لیفت سینه

لیفت سینه یکی از انواع جراحی هایی است که با هدف بالابردن و رفع افتادگی سینه های زنان انجام می شود. این جراحی...

پروتز سینه به همراه لیفت

پروتز سینه به همراه لیفت

عوامل متعددی وجود دارند که هرکسی ممکن است تصمیم بگیرد که  پروتز همراه با لیفت سینه  انجام بدهد. ما در این...

بهترین سن جراحی لیفت سینه

بهترین سن جراحی لیفت سینه

یکی از مهم ترین و شایع ترین جراحی هایی زیبایی که این روز ها آمار قابل توجهی از زنان نسبت به ان علاقه و رغبت...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۸ دیدگاه ها
 1. سلام خانم دکتر من سینه هام خیلی کوچیکه باید چه سایز پروتزی استفاده کنم؟

  پاسخ
  • سلام گلم باید برای معاینه و بررسی کامل به کلینیک مراجعه فرمایید.

   پاسخ
 2. جراحی پروتز سینه خیلی درد داره؟

  پاسخ
  • سلام. خیر این روش جراحی با بیهوشی انجام می‌شود و هیچگونه دردی ندارد.

   پاسخ
 3. خانم دکتر بعضیا میگن پروتز توی هواپیما ممکنه بترکه یعنی واقعا همینطوره؟

  پاسخ
  • سلام. خیر همچین مسئله ای وجود ندارد. در اینباره به طور کامل در مقاله توضیح داده شده است.

   پاسخ
 4. من کنسر سینه داشتم الان یک ساله از بهبودم میگذره میتونم بیام برای پروتز سینه ؟

  پاسخ
  • سلام گلم. بله برای مشاوره کامل به کلینیک مراجعه فرمایید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *