لیفت

مزایای جراحی لیفت سینه

در ابتدا باید با روش لیفت سینه آشنایی نسبی داشته باشید و بدانید که این عمل چه نتایجی را برای شما در بر دارد. عمل لیفت سینه اینگونه است که برشی در ناحیه دور هاله قهوه ای رنگ و همچنین زیر سینه برای فرد ایجاد می‌‍شود و طی آن پوست های اضافی برداشته می‌شوند. بسیاری از خانم ها دارای عدم تقارن جزئی در سینه ها هستند که این جراحی به برطرف سازی آن ها خواهد پرداخت. این عمل باید توسط بهترین جراح سینه انجام گیرد تا بتواند نتایج فوق العاده ای رابرای فرد رقم بزند. جالب است بدانید که این عمل از جراحی پروتز سینه سخت تر بوده زیرا در بافت سینه قابی نظیر پروتز وجود ندارد که بتواند تا حدودی فرم سینه رابرای جراح مشخص کند. در صورتی که پزشک انتخابی نتواند به درستی این عمل را پایان دهد، ممکن است پستان ها نامتقارن شوند و فرد ناچار به یک عمل زیبایی دیگر برای اصلاح این نامتقارنی ها شود.

کاربرد لیفت سینه چیست؟

لیفت سینه از مهم ترین  جراحی هایی است که این روز ها از سوی بسیاری از زنان انجام می شود. لیفت سینه در واقع جراحی ای است که در طی آن سینه زنان بالا کشیده شده و فرم دهی برای سینه انجام می شود. علی رغم اینکه این جراحی در ابعاد گسترده ای در حال انجام است اما همچنان بسیاری از افراد از این جراحی اطلاع چندانی ندارند و سوالاتی را در این زمینه مطرح می کنند.

یکی از مهمترین کاربرد هایی که جراحی لیفت سینه دارد، این است که جراح می‌تواند با این روش علاوه بر اینکه پوست های اضافی سینه را برمی‌دارد، از پروتز سینه هم استفاده کند و فرمی اساسی به پستان ها خواهند داد. یکی دیگر از مزایای لیفت سینه، پری بیشتر بافت سینه است که به دلیل بهبود در تناسب این اندام با سایر اجزای بدن و برجسته سازی این عضو ایجاد می‌شود. اکثریت بانوان به دلیل همان برجسته سازی کم و پر شدن بافت سینه از طرفداران این جراحی شده اند. زیرا زمانی که روی بافت سینه خالی باشد، نه تنها فرم سینه ها زیبا نیست بلکه در لباس زیر هم حالت نامتناسبی دارند و خانم ها ب=معمولا برای استفاده از لباس های مجلسی با این موضوع مشکل دارند.

این جراحی دارای نتایج طولانی مدتی است و معمولا افراد بعد از انجام آن راضی خواهند بود مگر اینکه در ارتباط با این نوع جراحی، آن چنان که باید و شاید اطلاعات نداشته باشند. ایجاد ظاهر جوان پس از لیفت سینه سبب شده تا اعتماد به نفس خانم ها بسیار افزایش یابد. بسیاری از خانم ها نگران جای بخیه ها هستند که بر سطح پوست اقی بماند اما اگر شما جراح خوبی را برای این عمل انتخاب کنید، جای این زخم ها بسیار خفیف خواهد بود و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی رفع خواهد شد.

در ادامه مهم ترین و پرتکرار ترین سوالاتی که در خصوص لیفت سینه مطرح شده است را گرداوری کرده ایم و برانیم که در بخش هایی اختصاصی بدان ها پاسخ گوییم.

 • لیفت چگونه انجام می شود؟
 • مزایای جراحی لیفت سینه کدام است؟
 • آیا جراحی لیفت سینه عوارض دارد؟

لیفت سینه و نحوه انجام آن

لیفت سینه در واقع به  جراحی اطلاق می شود که در طی آن تمامی مشکلاتی که در ناحیه سینه وجود دارد برطرف می شود. از جمله مشکلات می توان به افتادگی های سینه و شل شدن بافت سینه اشاره کرد.

روند جراحی لیفت سینه بدین شکل انجام می شود که زنان تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرند سپس پزشک با برش هایی که در نواحی خاصی از سینه ها ایجاد می کند می تواند سینه های زنان را به سمت بالا بکشد و به سینه ها فرم بدهد.

در نهایت زمانی که برش ها انجام شد و بخش های اضافی سینه برداشته شد باید نواحی برش خورده بخیه شوند.

بخیه ها کاملا دقیق و به طور درست زده می شود تا مدت زمان بهبودی محل بخیه های جراحی کاهش پیدا کند.

در ویدئو رو به رو صحبت های خانم دکتر اعظم صلاتی را در رابطه با علل شل شدگی و افتادگی سینه ها بشنوید.

فواید جراحی لیفت سینه

مهم ترین مزایای که جراحی لیفت سینه در پی دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالا رفتن سینه
 • رفع شدن شل شدگی های بافت سینه
 • رفع افتادگی
 • زیبا تر شدن نمای سینه
 • گرد و خوش فرم شدن سینه ها
 • در مواردی که سینه بزرگ باشند می توانند در طی جراحی بخش های اضافی را بردارند و سینه های بسیار بزرگ را به سایز متناسبی برسانند.
 • این جراحی در مدت زمان مناسبی انجام می شود و در طول جراحی دردی متوجه زنان نخواهند شد.
 • افزایش اعتماد به نفس زنان و نیز افزایش جذابیت جنسی در زنان نیز از دیگر مزایای جراحی لیفت سینه می باشد.

آیا جراحی لیفت سینه عوارض دارد؟

واقعیت این است که این جراحی تا کنون برای آمار قابل توجهی از زنان انجام شده است و تاکنون اغلب زنانی که تحت این جراحی قرار گرفتند از مزایای آن گزارش دادند و مشکل و عارضه ای خاص را برای این جراحی عنوان نکردند.

اما در حالت کلی جراحی لیفت نیز همچون همه جراحی های دیگر می تواند دارای عوارضی طبیعی و موقتی باشد که کاملا قابل اغماض و چشم پوشی است. زیرا در مقایسه با مزایا و نتایج مثبتی که دارد عوارض طبیعی کاملا قابل چشم پوشی است. مثلا زنانی که جراحی سینه انجام می دهند بعد از جراحی کبودی و تورم را در این ناحیه احساس می کنند. یا اینکه درد هایی را بعد از جراحی تجربه خواهند کرد که می توانند با قرص های مسکن درد ها را کاهش دهند.

برای رفع کبودی و تورم نیز می توانند از کمپرس های یخ استفاده کنند تا روند بهبودی تسریع یابد. *البته مهم ترین نکته این است که تمامی مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه را باید از پزشک تان دریافت کنید تا متناسب با شرایط شما ارائه شود و مشکلی برای شما ایجاد نشود.

نتیجه گیری

در پایان این نوید را به عزیزان و همراهان همیشگی مان خواهیم داد که در سطح کشور آمار متخصصین ارشد در زمینه جراحی لیفت سینه بسیار قابل توجه است. بنابراین می توانید بدون دغدغه و نگرانی روند جراحی لیفت سینه خود را به پزشکانی که در این زمینه از مهارت های بالایی برخوردارند بسپارید و به نتیجه موفق جراحی امیدوار باشید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *