مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه

بعد از جراحی پروتز سینه از پانسمان بر روی برش (برش جراحی) استفاد می شود. این بانداژ توسط سینه بند یا سوتین مخصوص جراحی محافظت می شود.

ممکن است بعد از عمل، از لوله های تخلیه استفاده شود. این یک تخلیه پلاستیکی است که در قفسه سینه شما قرار می گیرد تا مایعات اضافی و خون و ترشحات از ناحیه جراحی خارج شود. لوله های تخلیه معمولاً ۱ تا ۲ هفته پس از جراحی شما برداشته می شود. پرستار شما قبل از رفتن به خانه به شما یاد می دهد که چگونه از آن مراقبت کنید.

بیمار نسخه ای برای داروهای ضد درد و مسکن و آنتی بیوتیک ها دریافت خواهد کرد.
اگر با اتومبیل سفر می کنید ، یک بالش یا حوله کوچک را بین کمربند ایمنی و سینه بازسازی شده خود قرار دهید. پوست بالای پستان بازسازی شده شما، اغلب نازک است و به راحتی قابل خراش خوردن است. این مورد می تواند به عفونت منجر شود. بنابراین لازم است که مراقبت های خاصی انجام گیرد.

مراقبت های بعد از پروتز سینه
مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه در خانه

اگر بانداژ دارید که توسط سینه بند شما نگه داشته شده است ، حداقل یک بار در روز در زمان معینی، آن را برداشته و تعویض کنید. لازم است که در فواصل زمانی مشخصی به پزشک تان مراجعه کنید. پزشک یا پرستار به شما خواهند گفت که چه زمان می توانید به انجام فعالیت های روزمره بپردازید.

بانداژ را می توانید ۴۸ ساعت (۲ روز) بعد از عمل به کلی دراورید. برای ایجاد یک چین طبیعی در زیر پستان ، پزشک بخیه هایی را زیر پوست شما قرار داده است. آنها به خودی خود جذب می شوند و نیازی به کشیدن این بخیه ها نیست. این بخیه ها ممکن است باعث شود شما احساس کشش کنید و دردناک باشند. اگر درد دارید ، داروی مسکن خود را مصرف کنید.

۴۸ ساعت اول بعد از عمل پروتز سینه

ممکن است تب کمی داشته باشید. دمای شما می تواند به ۱۰۱ درجه فارنهایت (۳۸.۳ درجه سانتی گراد) برسد.
ممکن است پوست اطراف پستان بازسازی شده شما صورتی یا قرمز شود.
اینها علائم عفونت نیستند. آنها علامت می دهند که بدن شما در حال وفق دادن به پروتز است. اگر قرمزی یا تب تا ۴۸ ساعت بعد از عمل بهتر نشد یا اگر دمای شما بالاتر از ۱۰۱ درجه فارنهایت (۳۸.۳ درجه سانتیگراد) است، توصیه می شود با پزشک خود تماس بگیرید.

دوش گرفتن بعد از پروتز سینه

برای ۴۸ ساعت اول بعد از عمل ، باند خود را خیس و مرطوب نکنید. در مورد دوش گرفتن با لوله های تخلیه در محل، با پزشک خود مشورت کنید.
حداقل تا ۶ هفته بعد از عمل از حمام ، وان گرم و استخرهای شنا خودداری کنید.

قبل از استفاده از دئودورانت ، لوسیون یا کرم در هر جایی که در نزدیکی برش وجود دارد با پزشک یا پرستار خود صحبت کنید.

دکتر اعظم صلاتی فوق تخصص جراحی پستان، سرطان و زیبایی هستند. جهت ارتباط با ایشان می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. شماره های تماس : ۰۲۱۶۶۹۰۹۹۸۴

سوتین مخصوص بعد از جراحی پروتز سینه

حتی هنگام خواب تا ۶ هفته بعد از عمل جراحی ، سینه بند یا سوتین مخصوص جراحی بپوشید. اشکالی ندارد که سینه بند خود را هنگام استحمام یا دوش گرفتن بردارید.

داروهای مصرفی بعد از پروتز سینه

پزشک برای کنترل درد شما در صورت لزوم به شما دارو می دهد. همچنین برای پیشگیری از بسیاری از عفونت ها لازم است که به بیمار انواع آنتی بیوتیک تجویز شود. مصرف این آنتی بیوتیک ها حتی در صورتی که هیچ علامت عفونتی مشاهده نشود، لازم است. زیرا مصرف آنتی بیوتیک در اغلب موارد برای پیشگیری از عفونت است. داروهای مسکن هم برای تسکین درد بیمار تجویز می شود که در چند روز اول بعد از جراحی درد شدت بیشتری دارد و لازم است که بیشتر مصرف شود.
منبع : https://www.mskcc.org/cancer-care/patient-education/self-care-after-insertion-permanent-breast-implant

مطالب مرتبط
یک پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *