لیفت سینه و شیردهی

لیفت سینه و شیردهی

لیفت سینه و شیردهی

در طول سال های اخیر روش های مختلفی در زمینه فرم دهی و زیبایی سینه ها بکار گرفته شده است.

یکی از مهم ترین و بهترین روش هایی که در چند ساله اخیر توانسته است در این زمینه کمک های شایانی را به افراد مختلف داشته باشد لیفت سینه است.

در این نوشتار تمامی هدف ما این است که بسیاری از اطلاعاتی که در زمینه لیفت سینه، نتایجی که از لیفت سینه حاصل می شود، و تاثیر گذاری آن روی شیردهی مطالبی را در اختیار عزیزان و همراهان همیشگی مان قرار دهیم.

لیفت سینه

لیفت کردن به معنای کشیدن است که در بسیاری از اندام های زنان و مردان بکار گرفته می شود. یکی از این بخش ها سینه است. لیفت سینه آثار مثبتی از خود به جای می گذارد.

لیفت کردن با روش ها و تکنیک های مختلفی انجام می شود و هرکدام بر اساس وضعیت جسمی فرد انتخاب می شود.

لیفت سینه و شیردهی
لیفت سینه و شیردهی

روند انجام لیفت سینه

برای لیفت کردن ابتدائا پزشکان برش هایی را در نواحی مخصوصی از سینه ایجاد می کنند. این برش ها این امکان را فراهم می کنند که پزشکان پوست ناحیه سینه افراد را لیفت کنند (بکشند).

در انتها زمانی که اقدامات لازم در جهت لیفت کردن انجام شد باید بخیه هایی زده شود تا برش ها بسته شوند.

در این زمان پزشکان از یک نوع نخ می توانند استفاده کنند. نخ های جاذب از جمله ابزارهایی است که می تواند بهترین نتیجه دهی را در روند جراحی داشته باشند.

نخ های جاذب بعد از مدت زمانی بسیار کوتاه جذب بدن می شوند و هیچ نوع مشکلی را برای بدن افراد ایجاد نمی کنند. زیرا که کاملا با ساختار بدنی افراد سازگاری تام دارند.

*البته این نکته را در نظر داشته باشید که انجام لیفت سینه یا با بی حسی موضعی انجام می شود یا اینکه تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرند. از این رو درد و ناراحتی خاصی متوجه حال زنان نمی شود.

مزایای انجام لیفت سینه کدام است؟

لیفت سینه در بسیاری از موارد می تواند اثرات مثبتی را از خود به جای بگذارد. از جمله مزایای این روش:

  • کاهش سایز سینه های بزرگ
  • کاهش سایز کلی نواحی اطراف سینه
  • رفع افتادگی و شل شدگی سینه
  • رفع چین و چروک های پوستی در اطراف سینه
  • بهبود وضعیت اندام و افزایش تناسب اندام در افراد
  • از بین بردن پوست اضافی روی سینه
  • افزایش اعتماد به نفس در افراد

بهترین کاندیدا برای لیفت سینه

واقعیتی که وجود دارد این است که بسیاری از زنان بعد از زایمان برای انجام لیفت سینه اقدام می کنند. زنانی که زایمان داشته اند و شیردهی انجام داده اند قطعا افتادگی، شلی و چین و چروک های زیادی را روی سینه تجربه می کنند. بنابر تمامی مزایا و آثار مثبتی که لیفت سینه دارد می توان گفت زنان بعد از بارداری و زایمان و هچنین شیردهی بهترین کاندیدا برای انجام لیفت سینه می باشند.

دومین دسته از افراد کسانی هستند که سینه های بزرگی دارند و افتادگی های زیادی را تجربه می کنند. این افراد نیز از کاندیدا های لیفت سینه هستند.

*البته این نکته را در نظر داشته باشید صرفا کسانی که با ورزش و نیز رژیم غذایی نتوانستند به بهبودی وضعیت جسمی خود بپردازند باید به جراحی لیفت سینه فکر کنند.

بنابراین جراحی لیفت سینه آخرین گزینه ای است که افراد باید از آن کمک بگیرند.

لیفت سینه و شیردهی

جراحی لیفت سینه بعد از زایمان بسیار می تواند ثمر بخش باشد. از این رو بسیاری از زنان بعد از ینکه زایمان کردند و دوره شیردهی را پشت سر گذاردند به انجام جراحی های مختلفی می پردازند تا فرم کلی بدن شان به تناسب قبلی برسد.

اما در زمینه جراحی باید نکاتی را مد نظر قرار دهند که می تواند در بهبود روند جراحی اثرات مثبتی داشته باشد:

  1. توصیه اکثر پزشکان این است که جراحی لیفت سینه تا پایان دوره شیردهی به تعویق بیفتد. این مساله باعث می شود که هیچ گونه اختلالی در روند شیردهی رخ ندهد و مادران با آرامش بیشتری به روند شیردهی بپردازند.
  2. جراحی لیفت سینه در صورتی انجام شود که مادران تصمیمی برای مادر شدن ندارند. درواقع بسیاری از زنان بعد از زایمان اول به زایمان های بعدی در سال های بعدی زندگی شان فکر می کنند. در این صورت پزشکان توصیه می کنند که جراحی لیفت سینه انجام نشود.
  3. لیفت سینه برای زنان مناسب خواهد بود اما اگر شرایط کلی انجام را رعایت نکنند می تواند مشکلات عدیده ای را برای اینان ایجاد کند.

مراقبت های بعد از انجام لیفت سینه

نکته ای که همواره از سوی بسیاری از پزشکان مطرح می شود این است که مراقبت های بعد از انجام جراحی به اندازه خود جراحی مهم است. بنابراین توصیه ای که داریم این است که به دقت و با وسواس زیاد به انجام مراقبت ها بپردازید تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود.

یکی از مهم ترین مراقبت ها این است که افراد باید حتما دوره ای کوتاه را به استراحت بپردازند. این دوره تقریبا یک هفته است که می تواند روند بهبودی را سرعت ببخشد.

داشتن تغذیه مناسب در طول درمان می تواند در تسریع روند بهبودی بسیار اثر گذار باشد

جابجا کردن وسایل سنگین تا مدت زمانی دو سه ماهه ممنوع است تا محل زخم ها به طور کلی بهبود پیدا کند.

پرهیز از فعالیت های سنگین و حرفه ای در ورزش یا شغل تا مدت زمانی که از سوی پزشک تعیین می شود ممنوع است.

دکتر اعظم صلاتی فوق تخصص جراحی پستان، سرطان و زیبایی هستند. جهت ارتباط با ایشان می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. شماره های تماس : ۰۲۱۶۶۹۰۹۹۸۴

نتیجه گیری

در این مقاله از مهم ترین بخش هایی که آمد تاثیر لیفت سینه در شیردهی بود. امیدواریم که با مشاوره هایی که از بهترین و معتبر ترین پزشکان جراح لیفت سینه خواهید داشت بهترین تصمیم را اتخاذ کنید. بهترین تصمیم موجب می شود که هیچ آسیبی به شما و فرزندتان نرسد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *