شیردهی

شیردهی بعد از پروتز سینه

شیردهی بعد از پروتز سینه یکی از موضوعات بسیار مهمی است که ذهن بسیاری از بانوان علاقمند به جراحی های زیبایی سینه را درگیر می‌کند. شیردهی یکی از مسائل روتین در بانوانی است که در شرف زایمان هستند و جزو مواردی محسوب نمی‌شود که بتوان از آن چشم پوشی کرد و نادیده گرفت. همچنین که جراحی های زیبایی این چنینی امروزه مورد توجه و علاقه بسیاری از بانوان است. در این مقاله مطالبی را جهت اطلاعات دقیق در این رابطه و شفاف سازی عوارض و مزایا این جراحی و تاثیر آن بر شیردهی را به شما ارائه می‌دهیم.

شیردهی بعد از پروتز

تاثیر جراحی پروتز سینه بر دوران شیردهی

همانطور که می‌دانید جراحی پروتز سینه یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی بشمار رفته که بسیاری از خانم ها برای انجام آن مشتاق هستند اما به دلیل آنکه در آینده قصد بارداری دارند، بسیار نگران این موضوع بوده و گاهی برای این جراحی تا بعد از این دوران صبر می‌کنند. خانم ها باید بدانند که این امکان وجود دارد که بانوان بعد از قرار دادن پروتز در بافت سینه نیز بتوانند به نوزاد خود شیر بدهند و اگر اینطور نبود که جراحی پروتز پستان خیلی قبل منسوخ می‌شد. البته ناگفته نماند، مهمترین نکته این است که هر فرد کاندید این جراحی باید بداند که شیردهی بعد از این جراحی به محل قرارگیری پروتز و فرآیند عمل بستگی دارد و با این مسئله ارتباط مستقیمی دارد. برای اینکه فرد بتواند در آینده، دوران شیردهی خوبی سپری کند باید حتما پروتز توسط بهترین جراح پستان زیر عضله پستان قرار بگیرد تا علاوه بر فرم دهی و شحجم دهی مناسب بر روند شیردهی هیچ اختلالی ایجاد نکند.

پروتز سینه چه مشکلاتی برای شیردهی به وجود می‌آورد؟

پروتز باید از زیر مجرای شیری در بافت پستان جای گذاری شود تا هیچگونه خللی در شیردهی برای افراد ایجاد نکند. خانم ها باید توجه داشته باشند که گاهی نوک پستان دچار بی حسی می‌شود اما باز به این معنا نمی‌باشد که در روند شیردهی اختلال به وجود آمده باشد اما با این حال همچنان توصیه بر این است که این نوع جراحی بسیار مهم را به بهترین جراح پروتز سینه بسپارید تا اینگونه عوارض برای شما ایجاد نشود. تخلیه شیر از نوک پستان به پروتز سینه هیچ ارتباطی ندارد و فقط کافی است که غدد شیری در بانوان فعال باشد و پروتز در زیر مجرای شری جای گذاری شده باشد، در این صورت شیر به راحتی تولید و سپس از نوک پستان خارج می‌شود و نوزاد میتواند بدون هیچ مشکلی به طرز صحیح تغذیه کند. بانوانی که گاهی سوال دارند که در بارداری اول خود بعد از زایمان، میزان شیر کمی داشتند باید بدانند که این مورد ارتباطی به پروتز موجود در بافت سینه نداشته و دلیل آن صرفا کم بودن میزان تولید شیر و مرتبط با هورمون ها می‌باشد.

کدام روش های جراحی پروتز بر شیردهی تاثیر دارد؟

برش در اطراف هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه در برخی موارد به نوک سینه آسیب وارد کرده و ناحیه را دچار بی حسی می‌کند. برش برای پروتز سینهدر افرادی که قصد فرزند آوری در آینده را دارند باید حتما از بغل یا زیر سینه زده شود. محل قرارگیری پروتز باید پشت مجاری ادراری یا مابین قفسه سینه و بافت سینه جای گذاری شود. قرارگیری پروتز زیر عضله احتمال کمتری برای رساندن آسیب به اعصاب وجود دارد.

ماساژ سینه برای شیردهی بیشتر

برای اینکه میزان شیر در دوران شیردهی افزایش یابد، توصیه می‌شود از مکنده های تحریک کننده شیر استفاده کنید یا از ماساژ پستان کمک بگیرید. البته تمامی موارد ذکر شده برای افرادی که دارای پروتز سینه هستند، حتما باید با مشورت جراح پروتز خود انجام شود زیرا ممکن است برای فرد انجام این کار ممنوع باشد.

نکاتی ضروری و اساسی در زمینه جراحی پروتز

  • از مهم ترین نکاتی که باید مورد نظر داشته باشید این است که قبل از اینکه تحت جراحی قرار گیرید حتما مشاوره پیش از جراحی پروتز سینه را نزد بهترین جراحان این حوزه انجام دهید.
  • حتما نسبت به جراحی پروتز سینه نگاهی واقع بینانه داشته باشید. بنابراین پیش از جراحی واقع بینانه ترین حالت های آن را در نظر گبیرید.
  • در خصوص محدویت سنی در جراحی پروتز سینه باید بگوییم که هیچگونه محدودیتی در زمینه جراحی پروتز سینه وجود ندارد. افرادی که از سن بلوغ می گذرند (۱۸ سال به بالا) تا سنین بال می توانند از این روش به زیبایی بیشتر سینه هایشان کمک کنند.
  • برخی از زنان هستند که به دلایل مشکلات پزشکی ای که دارند نمی توانند تحت جراحی قرار گیرند. البته این تعداد بسیار کم هستند. از این رو جلسات مشاوره پیش از جراحی پروتز سینه بهترین زمانی است که متوجه شوید می توانید بدون مشکل این جراحی را انجام دهید یا برای شما محدویت وجود دارد. از این رو توصیه می کنم که قبل از انجام جراحی توصیه های لازم را بشنوید.

جمع بندی

در پایان به عنوان سخن پایانی این نکته را یاداور می شویم که جراحی پروتز سینه باید به دست معتبر ترین و بهترین جراح سینه در تهران انجام شود. زیرا در صورتی که مشکلی در روند جراحی ایجاد شود می تواند عارضه های جدی برای دوران شیردهی به همراه داشته باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *