سوتین بعد از جراحی سینه

سوتین مخصوص بعد از جراحی سینه

سوتین مخصوص بعد از جراحی سینه

جراحی سینه با هدف بزرگ کردن و فرم دهی از جمله شایع ترین و پرطرفدار ترین جراحی هایی است که این روزها برای بسیاری از زنان انجام می شود. واقعیت این است که جراحی سینه با اهداف مختلفی از جمله بزرگ کردن، فرم دهی، حذف توده های سرطانی از ناحیه سینه و … انجام می شود.

اما نقطه اشتراک تمامی جراحی های سینه با هر هدفی که باشند این است که مراقبت های بعد از جراحی سینه از درجه اهمیت بالایی برخوردار هستند. از جمله مهم ترین مراقبت ها این است که باید لباس های مناسبی پوشید تا محل جراحی با مشکلاتی روبرو نشود.

یکی از لباس هایی که مهم است کاملا با ساختار بدن زنان سازگار باشد این است که بعد از جراحی سینه سوتین مخصوص بپوشند.

جراحی سینه چرا انجام می شود؟

 جراحی سینه از دیر باز تا کنون در اثر علل و عوامل مختلفی برای زنان انجام می شود. یکی از مهم ترین دلایلی که موجب می شود زنان تحت عمل جراحی سینه قرار گیرند بروز توده های سرطانی داخل بافت سینه ها است. در این موارد پزشکان با هدف تخلیه توده ها این ناحیه از بدن زنان را تخلیه می کنند تا سلول های بیمار به سایر نواحی بدنی افراد سرایت نکند.

دومین دلیل برای انجام جراحی سینه فرم دهی و حجم دهی به سینه ها است. این فرم دهی می تواند با جراحی لیفت سینه انجام شود و حجم دهی به سینه می تواند با جایگذاری پروتز زیر بافت سینه انجام شود.

سوتین بعد از جراحی سینه
سوتین بعد از جراحی سینه

مراقبت های بعد از جراحی سینه

در این بخش قرار است که به مهم ترین و اساسی ترین مراقبت هایی که بعد از جراحی باید رعایت شود اشاره کنیم:

  • از مهم ترین عارضه هایی که بعد از جراحی سینه ایجاد خواهد شد این است که کبودی و تورم زیادی روی سینه ها ایجاد خواهد شد. از این رو مهم ترین توصیه ای که پزشکان دارند این است که برای کاهش کبودی و بهبود آن آب کرفس یا آب آناناس استفاده کنید تا روند بهبودی سریع تر شود.
  • حتما باید در یک هفته اولیه بعد از جراحی سینه استراحت کافی داشته باشید تا روند بهبودی بهتر پیش رود.
  • مراقبت های غذایی نیز از مهم ترین مراقبت ها است که می توادن تاثیر قابل توجهی بر نتیجه جراحی سینه داشته باشد. بنابراین استفاده از انواع مشروبات الکلی هم پیش از جراحی هم بعد از جراحی به طور کلی ممنوع است. البته مدت زمان ان محدود است. بدین معنا که دو هفته پیش از موعد جراحی باید استفاده از الکل ترک شود و تا سه هفته بعد از جراحی این ممنوعیت ادامه خواهد داشت.
  • نحوه خوابیدن نیز بسیار مهم است. از این رو توصیه اکید پزشکان این است که هنگام خوابیدن روی کمر بخوابید و تلاش کنید فشار زیادی به نواحی سینه ها وارد نشود.

سوتین بعد از جراحی سینه

یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از جراحی سینه این است که زنان از سوتین های مخصوصی برای سینه هایشان استفاده کنند. از این جهت که بافت سینه بعد از جراحی سینه از حساسیت های زیادی برخوردار می شود و باید کاملا محتاطانه رفتار کرد استفاده از لباس های مخصوص و سوتین مخصوص نیز جزء مهم ترین بخش های رفتارهای مراقبتی بعد از جراحی سینه است.

بسیاری از پزشکان بعد از اینکه جراحی انجام شد از بهترین و معتبرترین برند ها سوتین های مخصوصی را معرفی می کنند و شما باید از آنها استفاده کنید.

این سوتین ها تا حد زیادی در روند فرم دهی و کاهش درد کمک می کنند.

*نکته ای که باید بدان اشاره داشته باشیم این است که گاها هزینه های سوتین مخصوص بعد از جراحی سینه زیاد است. اما پزشکان تلاش می کنند که کم هزینه ترین و در عین حال با کیفیت ترین آنها را معرفی کنند. ولی باید توجه داشته باشید که این سوتین های طبی کارایی های زیادی دارد از این رو لازم است که به اندازه کافی هزینه برای آن پرداخت شود تا نتایج بهتری برای شما حاصل گردد.

دکتر اعظم صلاتی فوق تخصص جراحی پستان، سرطان و زیبایی هستند. جهت ارتباط با ایشان می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. شماره های تماس : ۰۲۱۶۶۹۰۹۹۸۴

نتیجه گیری

در پایان بر خود لازم می دانیم که این نکته را به تمامی همراهان همیشگی مان یادآور شویم که جراحی سینه از هر نوع که باشد از حساسیت های زیادی برخوردارد است از این رو عاقلانه ترین اقدامی که می توانید انجام دهید این است که برای انجام جراحی نهایت دقت را داشته باشید و روند جراحی را به مجرب ترین و بهترین جراح سینه بسپارید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *