تکنیک های مختلف جراحی سینه

تکنیک های مختلف جراحی سینه

تکنیک های مختلف جراحی سینه

در تمامی انواع تکنیک جراحی سینه ، پزشک متناسب با نوع ، اندازه ، میزان افتادگی سینه بیمار و … شکل و نحوه برش های مورد نیاز برای عمل لیفت را با ماژیک علامت گذاری می کند. سپس از رد برش هایی که تعیین کرده است ، پوست را می شکافد و بخش های اضافی را حذف می کند. این برش ها می توانند بسته به روش و تکنیک مورد نظر جراح ، به صورت افقی ، عمودی و یا دایره ای باشند.

پس از تکمیل جراحی ، تمامی پوست های برش خورده ، در جای اول خود قرار می گیرند و با بخیه به هم وصل می شوند.

انواع روش های لیفتینگ سینه چیست؟

لیفتینگ هلالی

در این روش یک برش کوچک در نیمه بالای لبه سینه ایجاد می شود. اغلب اوقات خانم هایی از این روش استفاده می کنند که سینه کوچک تری دارند.

لیفتینگ سینه بدون قرار دادن پروتز

همان طور که از عنوان این روش مشخص است ، پروتزی در سینه قرار نمی گیرد و برای فرم دهی از بافت طبیعی سینه استفاده می گردد. در واقع پوست اضافه سینه برداشته می شود و بافت های داخلی نیز مورد اصلاح قرار می گیرند.

تکنیک های مختلف جراحی سینه
تکنیک های مختلف جراحی سینه

لیفتینگ سینه با لیزر

لیفت سینه با لیزر را نمی توان یک تکنیک مستقل جراحی دانست چرا که به صورت ترکیبی با جراحی لیفت سینه کاربرد دارد. جراح با این روش می تواند بافت سینه را لیفت دهد و از همین رو موجب موفقیت آمیز بودن جراحی لیفت سینه می گردد.

لیفتینگ سینه بدون اسکار

لیفتینگ سینه بدون اسکار بیشتر برای خانم هایی کاربردی است که افتادگی سینه اندکی دارند. در این روش با ایجاد برش روی سینه بیمار اقدام به برداشتن سلول های چربی نمی شود بلکه جراح با استفاده از جریان الکتریکی یا فراصوت به این سلول ها و پوست سینه حرارت می دهد. این عمل باعث سفت شدن بافت سینه و در نهایت بالا رفتن آن می شود.

لیفتینگ سینه دوناتی

لیفتینگ دوناتی معمولا برای افرادی مناسب است که دارای افتادگی جزئی و متوسطی هستند. برش لیفتینگ سینه دوناتی در اطراف هاله سینه اعمال می گردد. گاهی این شیوه همراه با عمل زیبایی و بزرگ کردن سینه نیز همراه است. خانم هایی که قصد کاهش ناحیه تیره نوک سینه را دارند ، می خواهند نوک دو سینه را قرینه سازی نمایند و یا سینه آن ها حالت بالا کشیده ای به خود بگیرد ، با تشخیص جراح ، می توانند از این روش استفاده نمایند. لازم به ذکر است که زخم های ایجاد شده در ناحیه دوره سینه ، به طور مطلوبی پوشیده می گردند.

لیفتینگ سینه با برش لنگری

تکنیک لیفت لنگری برای خانم هایی که افتادگی شدید پستان و نوک آن را دارند ، مناسب است. در واقع این افراد اگر روش های دیگر را امتحان کنند، ممکن است نتیجه مطلوبی کسب ننمایند.

لیفت لنگری با ۳ برش دوره هاله سینه، برش عمودی از هاله سینه تا چین طبیعی آن و برش افقی موازی با چین زیر سینه، روشی محسوب می شود که بیشترین میزان برش را دارد.

لازم به ذکر است که معمولا رد زخم ها در این روش عیان هستند.

لیفتینگ سینه با برش عمودی

می توان لیفت با برش عمودی سینه را از متداول ترین جراحی ها در این زمینه دانست که علاوه بر رفع افتادگی ، می تواند موجب تغییر شکل سینه نیز شود. در این تکنیک ، یک برش از زیر هاله پستان تا چین زیر آن و برش دیگر در اطراف هاله پستان ایجاد می شود که موجب حذف پوست اضافی سینه و فرم دادن دوباره به آن می گردد.

برای آن دسته از علاقه مندانی که در مورد زخم این روش نگران هستند باید بگوییم که میزان زخم ایجاد شده توسط این روش ، متوسط می باشد.

لیفتینگ سینه با برش افقی

خانم هایی که قصد بالا بردن نوک سینه خود را دارند ، می توانند از این روش استفاده نمایند که برای افتادگی های گسترده مناسب است. همان طور که از نام این تکنیک مشخص است ، برش ها به صورت افقی اعمال می شوند و زخم ایجاد شده در طول ناحیه تیره و خط سینه کمتر به چشم می خورد.

دکتر اعظم صلاتی فوق تخصص جراحی پستان، سرطان و زیبایی هستند. جهت ارتباط با ایشان می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. شماره های تماس : ۰۲۱۶۶۹۰۹۹۸۴

لیفتینگ سینه با پروتز سینه

برخی از خانم هایی که اقدام به لیفت سینه می کنند ،  تمایل به افزایش حجم آن  نیز دارند. برای این کار از پروتز یا ایمپلنت استفاده می شود. به طور کلی این روش موجب می شود که پوست کمتری از سینه حذف گردد و با افزایشی که در حجم پستان ایجاد می کند ، زیباسازی سینه های افتاده را انجام می دهد. تنها نکته ای که وجود دارد این است که اگر این پروتز یا ایمپلنت در قسمت بالایی سینه بیمار قرار گیرد ، می تواند در آینده موجب افتادگی بیشتر سینه او شود.

سخن پایانی

با توجه به تمام گفته ها ، می توان دریافت که اجرای هر یک از تکنیک های لیفت سینه برای بیمار ، بسته به شرایط و نیاز او متفاوت است. نتیجه این عمل نیز بسته به تجربه پزشک جراح ، تشخیص درست او و نحوه عملکردش می تواند می تواند مطلوب و یا نامطلوب باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *