دکتر اعظم صلاتی / بیماری های سینه / همه چیز در رابطه با توبروس برست
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

همه چیز در رابطه با توبروس برست

توبروس برست در اصطلاح با نام توده پستانی نیز شناخته می‌شود که همانطور که از نامش پیداست در بافت سینه به وجود می‌آید. توبروس برست همانند سایر توده ها دارای اشکال و انواع مختلفی بوده که بهتر است هر خانم آن ها را بشناسد. توبروس برست از نظر ظاهری و بسیاری موارد دیگر با یکدیگر تفاوت دارند که در این مقاله به معرفی کامل آن ها خواهیم پرداخت.

توبرس برست

توبروس برست چیست؟

اغلب سینه هایی که لوله ای هستند در دسته ناهنجاری های مادرزادی قرار دارند یعنی عوامل اکتسابی دلیلی برای به وجود آمدن آن ها نمی‌باشد. این مشکل می‌تواند در یک سینه یا هردو ایجاد شود. در برخی مواقع بافت پستان به درستی رشد نمی‌کند و در دوره بلوغ رشد سینه متوقف می‌گردد.

ظاهر پستان مبتلا به توبروس برست

توبرس برست سینه

ظاهر این نوع سینه ها همانند پستان های طبیعی نبوده و درواقع ظاهری پیچیده و کوچکتر از حد طبیعی دارند. در حقیقت باید ذکر کرد که ظاهر سینه های لوله ای یا توبروس برست تنها با پروتز قابل اصلاح هستند. اصلاح فرم توبروس برست همانند سینه های معمولی کار ساده ای نیست و در اصل پروتز گذاری پیچیده‌ای است. همچنین می‌توان از ایمپلنت های سالینی استفاده کرد اما اگر به دنبال درمان های غیر جراحی هستید باید حتما با بهترین جراح پستان در تهران مشاوره نمایید.

دلایل ایجاد توبروس برست

دلایل ایجاد پستان های لوله ای درواقع مادرزادی بوده و به عنوان بیماری یا ناهنجاری مادرزادی شناخته می‌شوند. این ناهنجاری رشد سینه را در محدوده دوران بلوغ خاتمه داده و یا محدود می‌سازد. در پستان تومولار بافت پستان خالی بوده و خالی بودن هاله سینه و یا عدم پوست کافی و آرئول بزرگ از نشانه های سینه های لوله ای می‌باشد.

آیا توبروس برست طبیعی می‌باشد؟

بیماری سینه های لوله ای در واقع سلامتی فرد را به صورت مستقیم به خطر نمی‌اندازند. طبق تحقیقات و آمار ها، این نتیجه بدست آمده است که این بیماری در دسته بیماری های رایج قرار ندارد اما به یقین این آمار صحیح نیست، چراکه بسیاری از خانم ها برای این مشکل مراجعه درمانی نداشته و با وجود این مسئله به دنبال اصلاح آن نیستند.

تشخیص توبروس برست چگونه است؟

برای تشخیص پستان تومولار می‌توانید از این راه استفاده کنید که اگر فاصله بین پستان هایتان از ۱/۵ اینچ بیشتر باشد شما به این ناهنجاری مبتلا هستید. در برخی افراد نوک سینه ها دچار انقباضات می‌باشد که نشانه ای برای تشخیص این ناهنجاری می‌باشد. بزرگی یک پستان از دیگری نیز در تشخیص این بیماری بسیار کمک کننده است.

دکتر اعظم صلاتی

دکتر اعظم صلاتی

دکتر اعظم صلاتی متولد شهرستان میانه، استان آذربایجان شرقی است. فارغ التحصیل رشته پزشکی حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی تهران

بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (بیمارستان سینا )و فلوشیپ جراحی پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (بیمارستان شهدای تجریش)

برچسب ها:
مقالات مرتبط
غربالگری سرطان سینه

غربالگری سرطان سینه

غربالگری سرطان سینه برای تشخیص این بیماری اهمیت بسیاری دارد. امروزه این بیماری در میان بانوان بسیار شایع شده...

برجستگی غدد لنفاوی سینه

برجستگی غدد لنفاوی سینه

برجستگی غدد لنفاوی سینه یکی از مسائلی است که افراد را بسیار نگران می‌کند. با افزایش آمار مبتلایان به سرطان...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *