بهترین متخصص پستان خانم

بهترین متخصص پستان خانم

یک جراح پستان نسبت به ارزیابی و مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری های بدخیم پستان تعهد دارد. بسیاری از جراحان در زمینه مراقبت از سرطان پستان، تخصص دارند. عضویت در انجمن جراحان سینه نشان می دهد که یک پزشک علاقه خاصی به مراقبت از پستان و درمان بیماری های مرتبط دارد. بسیاری از پیشگامان در زمینه جراحی سینه قبل از زمانی که بورس های پستان در دسترس بود ، شروع به تمرین جراحی سینه کردند. جراحان بی شماری هستند که سالها تجربه جراحی دارند و تعهد زیادی در مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری سینه و بدخیمی تعهد دارند. این جراحان متعهد شده اند تا بهترین کیفیت درمانی را ارائه دهند. جراحان و متخصصان پستان در ایران هم با استفاده از تکنیک های مناسب به انجام این جراحی می پردازند.

متخصص پستان خانم خوب در تهران

توسعه مراکز جامع درمانی امکان استفاده از چندین گزینه درمانی در ارزیابی و درمان بیماری های پستان از جمله سرطان را فراهم کرده است. در تیم مراقبت چندگانه پستان ، جراح به عنوان عضو جدایی ناپذیر تیم ظاهر شده است. جراح مناسب برای رفع نیازهای عاطفی بیمار مبتلا به سرطان پستان و همچنین تمایل به تسلط بر مهارتهای فنی مورد نیاز برای انجام بالاترین کیفیت جراحی مورد نیاز است. متخصص پستان خانم با توجه به جنبه های عاطفی بیمار بهترین خدمات را ارائه می دهد.

جراح سینه جراحی است که نسبت به مراقبت از بیماران مبتلا به بیماریهای خوش خیم (غیر سرطانی) و بدخیم (سرطان) پستان ، تعهد جدی دارد. تمام جراحان سینه دوره جراحی را به اتمام رسانده اند. برخی از جراحان سینه آموزش های اضافی به نام کمک هزینه تحصیلی را به اتمام رسانده اند که به جراحی سینه یا آنکولوژی اختصاص یافته است. برخی دیگر که سالها جراح بوده اند ، ممکن است مدت ها قبل از دسترسی بورس های جراحی سینه ، شروع به تمرین کنند. بسیاری از جراحان سینه روشهایی دارند که محدود به بیماران سینه است. جراحان سینه در مراکز مختلف تحصیلی – در مراکز دانشگاهی بسیار تحسین شده ، در بیمارستان های جامعه و در روش های خصوصی تمرین می کنند. همه به مراقبت از بیماران خود که مبتلا به بیماری سینه هستند اختصاص داده شده است. مدیریت بیماران مبتلا به بیماری های سینه ، به ویژه بیماران مبتلا به سرطان پستان ، به تلاش چند رشته ای نیاز دارد و بسیاری از جراحان سینه به عنوان بخشی از تیم فعالیت می کنند. به بیان دیگر نیاز به متخصصانی برای شیمی درمانی و پرتو درمانی و … می باشد.  بسیاری از جراحان علاقه زیادی به حفظ دانش و مهارت های خود در جراحی سینه دارند و این کار را با شرکت در جوامع حرفه ای مانند انجمن جراحان سینه انجام می دهند. برخی از جراحان سینه نیز در تحقیقات و کارآزمایی های بالینی در راستای پیشبرد مراقبت از بیماران سینه درگیر هستند.

بهترین متخصص پستان خانم

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
موضوع مشاوره
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد! در اسرع وقت مشاوران با شما ارتباط برقرار میکنند.
متاسفانه فرم شما با موفقیت ارسال نشد. لطفا مجدد تلاش بفرمایید.

جراح سینه چیست؟ 

جراحی های پستان از جمله محبوب ترین جراحی های پلاستیک در زمینه زیبایی هستند. البته بیماری های پستان هم نیازمند درمان به موقع دارند که توسط متخصص پستان انجام می گیرد.جراحان سینه زنان و مردان را با همه انواع بیماری سینه ، خوش خیم و بدخیم درمان می کنند. برای مثال یکی از بیماری های پستان در مردان که شیوع بالایی در سال های اخیر داشته است ژنیکوماستی است.

آنها همچنین نقش مهمی در نظارت زنان در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان دارند ، چه به منظور تشخیص زودرس و چه در بعضی موارد حتی در نظر گرفتن جراحی های پیشگیرانه در این پروسه درمانی. علاوه بر مهارت های فنی ، جراحانی که زنان مبتلا به بیماری سینه را معالجه می کنند باید ارتباط خوبی داشته باشند و جراحانی که در این زمینه فعالیت می کنند ، اکنون باید آموزش های رسمی در ارتباط برقرار کنند. شواهد و مدارکی معتبر وجود دارد که نشان می دهد ارتباط خوب توانایی یک زن در مقابله با بحران سرطان سینه را تقویت می کند ، و اینکه در کاهش عوارض بعد از درمان از جمله اضطراب و افسردگی نقش دارد. جراحان سرطان سینه نیز باید آنکولوژیست باشند.

  آنها باید درک دقیقی از بیولوژی تومور داشته باشند ، به ویژه در این زمان از گسترش سریع دانش در زیست شناسی مولکولی و ژنتیک آگاه باشند یا قادر به شناسایی روش های نوآورانه در حیطه درمان باشند. تخصص پستان نیاز به دانش گسترده ای در مورد زیست شناسی سرطان ، ژنتیک مولکولی و درک زمینه های آنکولوژی غیر جراحی از جمله آسیب شناسی ، آنکولوژی پرتونگاری و سرطان شناسی پزشکی دارد. امروزه سرطان پستان توسط یک کنسرسیوم درمانی جراحان سینه ، پرستاران مراقبت از پستان ، پرتونگاری و آنکولوژیست های پزشکی که با همکاران خود در آسیب شناسی و رادیولوژی تشخیصی همکاری می کنند ، اداره می شود. جلسه درمانی بین متخصصان باید صورت گیرد. این یک انجمن برای بررسی همسالان است که در آن نظرات به طور مکرر مورد بحث قرار می گیرد.

مانند همه شاخه های آموزش جراحی تخصصی ، جراحان پستان باید به عنوان بخشی از آموزش های خود به شدت به مسافرت و کار در خارج از کشور تشویق شوند. اکنون امکانات آموزش در کشورهای مختلف مانند استرالیا جزو بهترین های جهان است ، اما هنوز فرصتی برای افزایش مهارت های جراحی با گذراندن مدت زمان طولانی در خارج از کشور در مراکز عالی آموزشی وجود دارد. حتی با گذراندن سال های سال آموزش باز هم گستره بالایی برای افزایش دانش وجود دارد. به این منظور بهتر است که همواره در جهت رشد و پیشرفت اقدام شود.

از نظر تاریخی ، جراحی سینه در استرالیا و انگلستان یکی از انواع جراحی عمومی است ، اما مسئولیت جراح در تشخیص و مدیریت سرطان زودرس سرطان پستان به همراه افزایش سریع اطلاعات و فناوری های مرتبط با این بیماری ، نیاز به این امر را تعیین کرده است. قبل از اینکه جراحی سینه به صورت تخصصی انجام گیرد، در گذشته با مشکلات زیادی روبه رو می شدند که نیازمند دانش بیشتری بود. توسط جراحان عمومی که طیف گسترده ای از حوزه های جراحی عمومی را حفظ می کنند. بهتر است که بیمار با مراجعه به جراح پستانی که به نظر وی مناسب است و با وی احساس راحتی می کند، پروسه درمانی را هرچه سریع تر آغاز کند.

جراحی زیبایی سینه

تا کنون درباره جراحی های درمانی پستان صحبت کردیم ولی لازم می دانیم که درباره جراحی های زیبایی پستان هم توضیحاتی ارائه دهیم. جراحی های زیبایی پستان شامل جراحی پروتز سینه، جراحی لیفت سینه و … است.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه با استفاده از پروتز های مخصوصی انجام می گیرند و با استفاده از تکنیک های مناسب سعی در بهبود کیفیت نتیجه جراحی می شود. این جراحی ریسک های زیادی دارد و نیاز است که از بهترین برند برای پروتز سینه استفاده شود تا عوارضی نداشته باشد.

جراحی لیفت سینه

این جراحی با استفاده از تکنیک های مختلفی انجام می گیرد. این تکنیک ها با بررسی میزان بزرگی سینه ها، افتادگی سینه ها و موقعیت نوک سینه انتخاب می شوند. جراحی لیفت سینه یکی از بهترین جراحی ها برای بهبود ظاهر افتاده و شل سینه هاست و بین زنان محبوبیت بالایی دارد. جراحی لیفت سینه می تواند همزمان با جراحی پروتز سینه انجام گیرد. در صورتی که با تکنیک مناسبی انجام گیرد حداقل اسکار ایجاد می شود. ولی در کل جراحی های سینه باعث ایجاد اسکارهایی در سینه می شوند. توضیح درباره این قضیه به بیماران در تصمیم گیری و آمادگی کمک شایانی می کند.

جراحی بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه بعد از سرطان سینه انجام می گیرد. سرطان سینه نیاز به جراحی برای تخلیه بخشی از پستان یا تمام پستان دارد. این جراحی به بر هم زدن ظاهر سینه ها می انجامد. بیماران بعد از اتمام پروسه درمانی، برای انجام جراحی های بازسازی اقدام می کنند. در کل این جراحی به نوعی در حیطه جراحی های زیبایی قرار می گیرد. جراحی بازسازی سینه ها با کمک از پروتز سینه انجام می شود. به این ترتیب حجمی برای سینه ها فراهم می گردد تا ظاهر پر تر سینه ها ایجاد شود.

در ادامه دکتر اعظم صلاتی توضیحاتی درباره نشانه های سرطان پستان ارائه می دهند:

جراح پستان خانم در تهران

یافتن جراحی متخصص، در زمینه جراحی زیبایی و درمانی پستان بسیار مهم است. زیرا که ممکن است اکثر خانم ها دچار  مشکلات گوناگونی در ناحیه سینه شوند. یا اینکه از ظاهر سینه خود ناراضی باشند و به جراحی پستان نیاز پیدا کنند.

فرم و ظاهر سینه در خانم ها یک مسئله بسیار مهم است. ممکن است خانم ها از بزرگی یا کوچکی و فرم سینه خود ناراضی باشند.

زیرا که فرم و اندازه سینه تاثیر بسزایی در اعتماد به نفس خانم ها دارد. یا  اینکه ممکن است دچار مشکلاتی مانند سرطان پستان و کیست های پستان شوند. که در نتیجه انتخاب یک جراح متخصص و با تجربه تاثیر بسیاری در روند جراحی و درمان دارد.

مسئله مورد اهمیت دیگر، یافتن یک جراح پستان با تجربه خانم است؛ زیرا که اکثر بانوان تمایل دارند که به یک جراح پستان خانم مراجعه کنند و با جراح پستان خانم احساس راحتی بیشتری می کنند. و این احساس راحتی موجب می شود که بیمار  مشکل خود را در جلسه مشاوره به راحتی و بدون احساس خجالت به پزشک خود منتقل کند.

در واقع تنها خانم ها نیستند که به جراحی پستان نیاز دارند.در برخی موارد ممکن است بعضی از اقایان نیز به مشکل بزرگی سینه دچار شوند.

ما در این مقاله اطلاعاتی را درخصوص جراح پستان وانواع جراحی های پستان به شما می گوییم.

نکات مهم در انتخاب جراح پستان
نکات مهم در انتخاب جراح پستان

بهترین جراح سینه خانم در تهران

در چندسال اخیر جراحی پستان بسیار افزایش پیدا کرده است. دلیل آن میتواند افزایش بیماری های مربوط به پستان باشد.

علاوه بر اینکه بیماری های مربوط به پستان به دلایل مختلف مانند عوامل تغذیه ای و سبک زندگی نادرست بسیار افزایش پیدا کرده است.

جراحی های زیبایی پستان نیز رشد بسیاری کرده اند. به همین دلیل یافتن پزشک متخصص، بسیار مهم است و نقش بسزایی در نتیجه جراحی دارد.

در واقع جراح پستان کسی است که دارای مدرک تخصص جراحی عمومی و فوق  تخصص جراحی پستان باشد. و دوره فلوشیپی خود را در گرایش جراحی پستان گذرانده باشند.

که یک فوق تخصص جراحی پستان باید توانایی انجام جراحی های مختلفی داشته باشد.این جراحی ها شامل جراحی های زیبایی و درمانی است.

تخصص جراحی پستان به سه بخش تقسیم میشود:

ویژگی یک جراح پستان خوب چیست؟

 • یکی از نکات مهم در انتخاب جراح پستان این است که جراح باید دارای تجربه کافی در زمینه جراحی پستان مانند جراحی های درمانی و زیبایی باشد.
 • جراح پستان باید مسلط بر به روز ترین روش ها و تکنیک های جراحی باشد .
 • یک جراح خوب باید با آناتومی بدن بیمارآشنایی داشته باشد، تا با توجه به نیاز های بیمار بتواند آنها را رفع کند.
 • در جلسه مشاوره بیمار باید تمام خواسته های خود را بگوید و پزشک باید با صبوری به درخواست های بیمار گوش داده و به تمام سوالات بیمار پاسخ داده، و عوارض احتمالی جراحی را برای بیمار توضیح دهد. جلسه مشاوره قبل از عمل با جراح تاثیر بسیاری در انتخاب جراح پستان دارد.
 • سلامتی بیمار و جان بیمار بسیار برای پزشک مهم باشد و صرفا منافع شخصی خود را در نظر نگیرد.
 • اخلاق حرفه ای پزشک بسیار حائز اهمیت است.
 • رضایت داشتن بیماران و مراجعه کنندگان قبلی نیز نشان دهنده خوب بودن پزشک است.
 • در جراحی پستان، جنسیت جراح نیز یکی از موارد مهم است. زیرا که ممکن است خانم ها هنگام معاینه توسط پزشک مرد معذب شوند و احساس راحتی نکنند و به یک جراح پستان خانم نیاز داشته باشند.
 • دارای تحصیلات کافی و تجربیات موفقیت آمیز باشد.

انواع جراحی پستان

جراحی پستان دارای انواع مختلفی است که جراحی های درمانی و زیبایی را شامل می شود.

جراحی های زیبایی سینه  شامل موارد زیر است :

 • بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز سینه

در این جراحی با قرار دادن پروتزی از جنس سیلیکون یا سالین در سینه، سایز سینه را افزایش می دهند. سایز و شکل پروتز ها مختلف است که پزشک طی جلسه مشاوره با بررسی بیمار نسبت به وضعیت جسمانی و نوع قرار گیری سینه، نوع پروتز را مشخص می کند. این جراحی توسط برش کوچکی در پایین سینه انجام می شود.

انواع سایز سینه
انواع سایز سینه با پروتز
 • کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی

این جراحی برای سینه های افتاده و بیش از حد بزرگ انجام میشود. در این جراحی حجمی از بافت چربی سینه را به وسیله انجام برش هایی خارج شده و سپس نوک سینه به بالا کشیده می شود.

 • لیفت سینه یا ماستوپکسی

این  جراحی برای کسانی در اثر عوامل مختلف مثل بارداری، شیردهی،افزایش یا کاهش وزن دچار شل شدگی سینه شده اند، توسط جراح پستان انجام می شود.

لیفت سینه جراحی رفع افتادگی سینه است و در این عمل پوست اضافی سینه برداشته و به قسمت های بالایی سینه انتقال می دهند و دور هاله پستان نیز برش داده می شود و در قسمت بالا تر بخیه زده می شود.

 • جراحی ترمیم و بازسازی سینه برای بیماران مبتلا به سرطان سینه

عمل جراحی بازسازی سینه اغلب در بیمارانی که به علت سرطان سینه مجبور به تخلیه سینه شده اند انجام  می گیرد. که با روش های گوناگونی مانند پروتز، بافت مصنوعی و یا گرفتن بافت از قسمتی از بدن انجام می شود. برای انجام این عمل به

دلیل حساسیت بالای عمل  بهتر است به یک فوق تخصص جراحی پستان مراجعه کنید.

برخی اقایان به دلایل مختلف دچار بزرگی سینه می شوند که جراح با استفاده از لیپوساکشن یا برداشت بافت عمل ژنیکوماستی یا کوچک کردن سینه را انجام می دهد.

اما جراحی های درمانی پستان عبارتند از :

یکی از بیماری های شایع در زنان سرطان پستان است که  جراحی پستان یکی از روش های مهم در روند درمانی سرطان پستان است.جراحی پستان شامل تخلیه سرطان از پستان می باشد و روش های گوناگونی دارد.

در ادامه دکتر اعظم صلاتی توضیحاتی درباره جراحی سرطان پستان ارائه می دهند:

 • جراحی تومور و کیست های پستان

جراح پروتز سینه خانم

جراحی پروتز سینه از جمله جراحی هایی است که با هدف افزایش سایز و بهبود فرم کلی سینه های زنان انجام می شود.

در این روش با استفاده و جایگزینی پروتز های مصنوعی در زیر بافت سینه ها می توانند سینه ها را بزرگ و خوش فرم کنند. پروتزها بیشتری سازگاری را با بافت بدن دارند و واکنشی در بدن ایجاد نمی کنند.

پروتزها با جنس ها و شکل های مختلفی تولید می شوند و هر فردی بسته به سلیقه خود یکی از انواع آن ها را انتخاب می کند.

پروتز ها به دو دسته اشکی و گرد تقسیم بندی می شود. از سوی دیگر پروتز ها به لحاظ جنس دو دسته سلیکونی و سالین هستند. پروتزهای سالین محلول های آب و نمکی هستند که در داخل پوششی از سلیکون قرار دارند. ولی پروتز های سیلیکونی به طور کامل از سیلیکون ساخته شده اند.

بهترین کاندیداها برای پروتز سینه زنانی هستند که به دلایل مختلف سینه های کوچک و افتاده دارند. برخی از زنان به لحاظ ژنتیکی سینه هایشان کوچک است اما برخی دیگر به دلیل زایمان و شیردهی و نیز افزایش سن سینه هایشان کوچک شده است.

دوام و ماندگاری پروتز های سینه از ۱۰ الی ۱۵ سال است. بنابراین می توانید با مراقبت های ضروری دوام و پایداری کیفیت پروتز ها را نیز افزایش دهید.

جراح لیفت سینه خانم

در لیفت سینه سینه هایی که افتاده و شل شده اند به سمت بالا کشیده می شوند و فرم گرد و محکمی به خود می گیرند. این جراحی برای زنانی انجام می شود که سینه هایشان بزرگ است اما در اثر علل و عوامل مختلفی افتاده و شل شده اند. زنانی که سن شان بالا رفته است و تجربه زایمان و شیردهی متعددی داشته باشند با مشکل افتادگی روبرو می شوند. در واقع در بارداری به دلیل تغییرات هورمونی سینه ها بزرگ تر شده و در داخل آن شیر جمع می شود. اما بعد از اتمام دوران شیردهی سینه ها شل تر و افتاده تر می شود.

از مزایای لیفت سینه می توان به : بالا رفتن سینه ها، استحکام بخشی سینه های شل شده، گرد شدن و خوش فرم شدن سینه ها اشاره کرد.

باید توجه داشته باشید که در لیفت سینه تنها اقداماتی که انجام می شود معطوف به تغییر در فرم کلی سینه می باشد. بنابراین در روند این جراحی سایز سینه ها افزایش نمی یابند. به همین دلیل در مواردی زنان برای این که سایز سینه هایشان افزایش داشته باشد جراحی لیفت سینه و جراحی پروتز سینه را به طور همزمان انجام می دهند.

لیفت سینه برای زنانی کاربرد دارد که سینه هایی بزرگ دارند و می خواهند با بالا کشیدن آن ها به بهبود فرم سینه ها و رفع شلی و افتادگی آن ها کمک کنند.

جراح بازسازی سینه خانم

همانطور که از نام ان بر می آید مهم ترین هدفی که از انجام این جراحی دنبال می شود بازسازی فرم کلی سینه می باشد.

علل و عوامل مختلفی در تغییر شکل و فرم کلی و سایز سینه ها نقش دارد که مهم ترین آن ها افزایش سن و نیز تجربه بارداری و شیردهی در زنان باردار است.

روند بازسازی سینه به مجموعه اقداماتی گفته می شود که شامل، حذف کردن پروتز های سینه، جایگزین کردن پروتز سینه های نو با پروتز هایی که کیفیت خود را از دست داده اند، است.

بنابراین زنانی که با مشکلاتی در ناحیه سینه مواجه شده باشند باید تحت عمل جراحی ترمیمی با هدف بازسازی قرار گیرند.

در صورتی که زنانی یک مرتبه تحت عمل جراحی پروتز سینه قرار گرفته باشند و بعد از مدتی پروتز های سینه از بین رفته باشند و سایز آن ها کاهش پیدا کرده باشد افراد باید تحت عمل جراحی بازسازی سینه قرار گیرند. در نتیجه پروتز قدیمی با یک پروتز جدید جابجا می شود.

از مزایای انجام جراحی بازسازی سینه می توان به کاهش عارضه های منفی موجود در ناحیه سینه اشاره کرد. به علاوه این که در روند این جراحی پروتز های قدیمی خارج می شود تا سینه ها بافتی محکم و ظاهر زیبایی پیدا کنند.

برای انجام این جراحی حتماً باید به لحاظ بدنی سالم باشید و از دارو های خاصی استفاده نکنید. پیش از انجام جراحی باید مدت زمانی از استفاده از الکل و سیگار ها پرهیز کنید تا روند جراحی با موفقیت پشت سرگذاشته شود.

نتیجه گیری

بهترین متخصص پستان خانم می تواند با بررسی حالات روحی فرد بیمار و یا متقاضی بهترین تصمیم را برای بیمار بگیرد. وی با کمک از روش های نوین به بهترین شکل به جراحی سینه می پردازد.

همانطور که گفته شد یافتن یک پزشک حاذق و با تجربه در کلان شهری مانند تهران بسیار سخت و دشور است. اما در این مقاله سعی کردیم با گفتن برخی از نکات مهم به شما در یافتن یک جراح پستان  با تجربه کمک کنیم و شما با مطالعه مقاله بالا می توانید انتخاب خوبی داشته باشید.

مطالب مرتبط
2 پاسخ
 1. سلام خسته نباشید
  من ۲۴ سالمه و مجردم چند روز پیش یه توده

  کوچیک زیر بغل دستم چپم دراومده بود و همراه سینه چپم درد داشت
  فک کردم کیست مویی باشه فشارش دادم تا خارج بشه اما نشد
  و دست و کتفم چپم درد داشت تا چند روز بعد توده خوب شد
  اما سینه چپم قسمت بالا که به زیر بغل میرسه
  وقتایی که دراز میکشم یکم درد داره
  لازمه معاینه بشم؟

 2. سلام من ازشیراز بهتون پیام میدم میخواستم بپرسم خانم دکتر عمل کوچک کردن نوک سینه همراه با لیفت سینه انجام میدن؟
  نوع عمل روبفرمایید ازنظر بیهوشی؟
  ودرصورت امکان هزینه اون؟
  واینکه درکلینیک یا بیمارستان(کدوم بیمارستان)انجام میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *