بهترین سن جراحی پروتز سینه

بهترین سن جراحی پروتز سینه

بهترین سن جراحی پروتز سینه

یکی از سوالات رایجی که از جراحان سینه پرسیده می شود این است که بهترین سن برای انجام جراحی پروتز سینه چند سال است؟ با اینکه مواقعی وجود دارد که شاید بهترین و مناسب ترین زمان برای انجام جراحی پروتز سینه نباشد، ولی اینکه یک سن به خصوصی را برای انجام جراحی پروتز سینه مشخص کرد، بسیار دشوار است.

فاکتورهای بسیاری بر آمادگی یک زن برای این جراحی تاثیر می گذارد. سن نقش کمرنگی را در تصمیم گیری برای این جراحی بازی می کند. در ادامه به چند مورد که می تواند برای تصمیم گیری برای انجام این جراحی کمک تان کند، اشاره می کنیم.

نوع پروتز سینه

نوع پروتز سینه اهمیت بسیاری دارد. برای مثال پروتز های سالین و آب و نمکی که تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را دارد، برای زنان بالای ۱۸ سال مناسب هستند. ولی استفاده از پروتز های سیلیکونی احساس طبیعی بودن بیشتری دارند و برای سنین بالای ۲۲ سال مناسب هستند.
گرچه پروتز های سیلیکونی برای زنان ۲۲ سال به بالا مناسب اند، استفاده از آن ها برای زنان جوان تر غیر قانونی نیست. در حقیقت سازمان غذا و داروی آمریکا این پروتز ها را برای زنان بالای ۲۲ سال مناسب تر می دارد.

بهترین سن جراحی پروتز سینه
بهترین سن جراحی پروتز سینه

بلوغ زن و جراحی پروتز سینه

سطح بلوغ فرد برای تصمیم گیری برای انجام این جراحی اهمیت بسیار بالایی دارد. در حقیقت میزان بلوغ فرد نسبت به سن و سال وی اهمیت بالاتری دارد. بلوغ از لحاظ احساسی و فیزیکی هر دو با اهمیت است. از سوی دیگر برخی زنان دوران بلوغ دیرتری دارند و شاید سینه ها در حال رشد باشند. در این صورت لازم است که صبر کرد تا رشد سینه ها به حد کافی برسد. بنابراین برخی زنان لازم است که مدت زمان بیشتری صبر کنند.
بلوغ احساسی هم موضوع با اهمیت دیگری است. هیچ راه عینی برای اندازه گیری بلوغ احساسی فرد وجود ندارد ولی بلوغ فیزیکی فرد به راحتی قابل اندازه گیری است.

اگر بخواهیم به طور کلی صحبت کنیم، زنان از لحاظ احساسی زمانی برای انجام جراحی پروتز سینه آماده هستند که زمان کافی برای فکر کردن درباره این موضوع داشته باشند و تمام مزایا و معایب آن را مدنظر قرار دهند. در حقیقت دلایل یک فرد برای انجام این جراحی می تواند میزان بلوغ وی را مشخص کنند. برای مثال زنی که از لحاظ احساسی به بلوغ رسیده است، این جراحی را برای خوشحالی بیشتر خودش انجام می دهد و نظرات دیگران برای وی اهمیتی ندارد.

از سوی دیگر در صورتی که زنی به دلیل خواسته شریک جنسی تمایل به انجام این جراحی پیدا کند، یا برای خواسته دیگران این جراحی را انجام دهد، احتمالاً به بلوغ کافی نرسیده است. سن اهمیتی ندارد ولی نباید برای انجام این جراحی عجله ای به خرج داد.
هیچ سن عالی برای انجام جراحی پروتز سینه وجود ندارد!
در حالی که هیچ سن مناسبی برای انجام این جراحی وجود ندارد، ولی برخی برهه ها در زندگی می توانند زمان بهتری برای انجام این جراحی باشند. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است، این جراحی در بین زنان بین ۳۰ تا ۳۹ سال محبوبیت بیشتری داشته است. علت این مورد شاید آن باشد که در این سن، زنان بارداری و شیردهی کودکان را پشت سر گذاشته اند و هر دو این موارد می توانند به تغییر شکل و سایز سینه ها منجر شوند. همچنین در این سن بیشتر زنان به این نتیجه رسیده اند که شاید تمایل به بارداری نداشته باشند و این زمان می تواند برای جراحی پروتز سینه مناسب باشد.

دکتر اعظم صلاتی فوق تخصص جراحی پستان، سرطان و زیبایی هستند. جهت ارتباط با ایشان می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. شماره های تماس : ۰۲۱۶۶۹۰۹۹۸۴

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که زنان بین ۳۰ تا ۵۵ سال به بلوغ مناسبی رسیده اند و همچنین با بسیاری از مشکلات سلامتی که در سنین بالاتر وجود دارد، روبرو نشده اند.

نتیجه گیری

بنابر گفته هایی که داشتیم به این نتیجه می رسیم که بلوغ فیزیکی و احساسی هر دو برای تصمیم گیری برای انجام این جراحی مهم هستند. همچنین به هیچ وجه نباید در انجام این جراحی عجله به خرج داد.

از سوی دیگر معمولاً پیشنهاد می شود که این جراحی بعد از بارداری و شیردهی آخر انجام گیرد. زیرا این اقدامات می توانند شکل سینه ها را تغییر دهند و شاید نیاز به انجام جراحی ترمیم باشد. بنابراین توصیه بسیاری از پزشکان این است که برنامه ریزی مناسب برای انجام این جراحی ریخته شود.
منبع : drvitenas.com/blog/whats-perfect-age-breast-implants

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *