بازسازی پستان ها بعد از ماستکتومی

بازسازی پستان ها بعد از ماستکتومی

بازسازی پستان ها بعد از ماستکتومی

مقدمه

جراحی بازسازی سینه با چه هدفی انجام می شود؟

بازسازی سینه در چه مواردی انجام می شود؟

بازسازی سینه با چه روش هایی انجام می شود؟

بازسازی سینه چه مزایایی در پی دارد؟

هزینه انجام جراحی بازسازی سینه چقدر است؟

در مقاله ای که در پیش رو دارید تمامی توجه ما معطوف به این هدف است که بتوانیم تصویر واضحی از این اقدام زیبایی و نیز درمانی به شما ارائه کنیم.

بسیاری از زنان زمانی که با این واژگان روبرو می شوند این سوال برایشان مطرح می شود که اساسا جراحی بازسازی سینه چیست و چه کمکی به آنها خواهد کرد. برای پاسخ گویی به این سوالات و نیز ارائه بسیاری از اطلاعات دیگر بهتر است که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

عمل بازسازی سینه

بازسازی سینه همانطور که از نامش بر می آید با هدف انجام جراحی هایی است که در نتیجه اقدامات مختلف، سینه ها هم به لحاظ بافتی و هم به لحاظ سایز به وضعیت مطلوب و ایده ال می رسند.

روش های بازسازی سینه

برای انجام بازسازی سینه هایی که بافت های آن به دلایل مختلفی از بین رفته است معمولا از چند روش مختلف استفاده می کنند. این روش ها از این قرارند:

بکارگیری پستان هایی مصنوعی که زیر بافت سینه قرار می گیرد و شکل و فرم سینه ها بهبود می یابند.
در موارد دیگر نیز پزشکان در کنار پستان های مصنوعی از بافت های بدن بیمار نیز استفاده می کنند.
در سومین روش صرفا با کمک بافت بدنی خود بیمار بازسازی انجام می شود.

*البته باید در نظر داشته باشید که هر کدام از این روش های فوق با مشاوره های پزشک و نیز با توجه به شرایط بالینی افراد تعیین می شود.

مثلا زنانی که بافت بدنی شان زیاد نیست که به کمک پزشکان بیاید صرفا می توانند از پروتز  سینه استفاده کنند . اما در شرایطی نیز زنان نمی خواهند که برش  و محل بخیه در محل دیگری از بدن شان ایجاد شود از همین رو روش اول را بر می گزینند.

بازسازی پستان ها بعد از ماستکتومی
بازسازی پستان ها بعد از ماستکتومی

علل بازسازی سینه

بازسازی سینه در موارد مختلفی بگار گرفته می شوند:

  • مثلا زنانی که به سرطان سینه مبتلا شده اند و بر اثر بافت سرطانی ایجاد شده مجبور به برداشتن سینه های خود گشته اند بعد از انجام روند درمانی و بهبود شرایط علاقه دارند که سینه هایشان به شکل و فرمی مناسب در بیاید.
  • در موارد دیگر زنانی هستند که در اثر اتفاقات و سوانح مختلفی با مشکلاتی مواجه شده اند که سینه هایشان حالت قبلی خود را از دست داده است. مثل تصادف و غیره…. از همین رو اینان نیز می توانند از روش جراحی برای باز سازی سینه کمک بگیرند.
  • در مواردی نیز زنانی هستند که از بدو تولد و نیز به دلایل ژنتیکی و ارثی مشکلاتی را در نواحی سینه هایشان تجربه می کنند. اینان نیز می توانند تحت اعمال جراحی با هدف بازسازی سینه قرار گیرند.

جراحی بازسازی سینه چه مزایایی در پی دارد؟

مهم ترین نتیجه و مزیت بازسازی سینه بهبود وضعیت جسمی و ظاهر بدن زنان است.

از سوی دیگر زنان در اثر از دست دادن زیبایی ظاهری سینه هایشان با عدم اعتماد به نفس روبرو می شوند. از همین جهت بازسازی سینه تا حد زیادی می تواند در بهبود وضعیت روانی اینان نیز اثر گذار باشند.

بازسازی سینه این روزها از جمله کم خطر ترین و بهترین روشی است که می تواند در طی یک جراحی اثرات مثبت و طولانی مدتی را روی سینه افراد داشته باشد.

هزینه انجام جراحی بازسازی سینه چقدر است؟

هزینه ای که جراحی بازسازی سینه به خود اختصاص می دهد متغیر است. در واقع به جهت اینکه این جراحی شامل بیمه نمی شود در هر مطب و نیز کلینیک های درمانی بسته به اینکه کدام پزشک جراح و متخصص می خواهد این جراحی را برای شما انجام دهد و نیز آنکه چقدر وضعیت جسمی شما حاد است و اقدامات دقیق تری می خواهد، هزینه های جراحی متفاوت می شود. البته روش بازسازی نیز معیار مهمی در تغییر هزینه است. همانطور که در بالا گفته شد روش های مختلفی برای بازسازی سینه وجود دارد که هر کدام هزینه مخصوص به خود را دارد.

دکتر اعظم صلاتی فوق تخصص جراحی پستان، سرطان و زیبایی هستند. جهت ارتباط با ایشان می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. شماره های تماس : ۰۲۱۶۶۹۰۹۹۸۴

نکته ای ضروری در زمینه جراحی  بازسازی سینه

یکی از موضوعاتی که پزشکان برای بیماران مطرح می کنند این است که اگر در اثر سرطان سینه بافت سینه شما برداشته شده است می توانید به بازسازی سینه خود بپردازید. اما باید به نکاتی در این زمینه توجه کنید. در بازسازیهای بعد از سرطان ، بیمه ها بصورت متغییر عمل میکنند، بعضی تمام و بعضی قسمتی از آن را قبول میکنند، و برخی از آنها قبول نمیکنند
و در مورد بازسازیها معمولا بلافاصله در همان زمان برداشتن تومور ، عمل بازسازی هم انجام میشود و ارتباطی به شیمی درمانی و رادیوتراپی بعد ندارد، ولی در صورتیکه بازسازی پستان نیاز به پروتز داشته باشد ، و احتمال رادیوتراپی بعد وجود دارد، در بیشتر موارد بازسازی به بعد از رادیوتراپی موکول میگردد.

نتیجه گیری

در انتها امیدواریم که تمامی اطلاعات ارائه شده بتواند به تصمیم گیری شما در زمینه بازسازی سینه کمک شایانی کند و در این زمینه بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

اما مهم ترین نکته که در انتها باید به آن اشاره کنیم آن است که حتما از بهترین های این حوزه و متخصصین و جراحان پلاستیک و زیبایی کمک بگیرید تا نتیجه درمان موفقیت آمیز و نیز خطرات به کمترین حد ممکن برسد.

به هر روی این بدن شماست و این شمایید که باید مسئولانه با آن برخورد کنید و درمان آن را به دست بهترین پزشکان بسپارید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *