دکتر اعظم صلاتی / انواع مدل های پروتز سینه
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

انواع مدل های پروتز سینه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

انواع مدل های پروتز سینه

مدل های مختلف پروتز سینه کدامند؟ هزینه انجام پروتز سینه چقدر است؟ نحوه انجام جراحی پروتز سینه چگونه است؟

در این نوشتار برآنیم که به مهم ترین و پرتکرار ترین سوالاتی که در زمینه پروتز سینه مطرح می شود پاسخ دهیم. البته که محوری ترین و اساسی ترین  مبحثی که در این  نوشتار دنبال می شود مدل های مختلف پروتز سینه است. بنابراین در بخشی مجزا به انها خواهیم پرداخت و توضیحاتی در این زمینه ارائه خواهیم کرد.

نحوه انجام جراحی پروتز سینه

ابتدائا اقدامی که انجام می شود این است که در جلسات ابتدایی مشاوره هایی از سوی پزشکان ارائه می شود و تمامی صحبت های مراجعین شنیده می شود. در این صورت پزشکان از تمامی تصورات زنان آگاه می شوند که از نتیجه جراحی چه توقعی دارند. در مواردی که خواسته ها منطقی باشد در برنامه جراحی قرار می گیرد تا مطلوب زنان حاصل شود.

در روز جراحی جراح با علامت گذاری خاصی که روی سینه ایجاد می کند مناطقی که برای برش لازم است را تعیین می کنند.

انواع مدل های پروتز سینه

انواع مدل های پروتز سینه

 

 

سپس با آغاز روند جراحی برش ها انجام می شود و با ایجاد راهی برای ورود پروتز ها به داخل سینه می توانند روند جایگذاری پروتز ها را تسهیل کنند.

بعد از این که پروتز ها از برش های چند سانتی که ایجاد شده است زیر بافت سینه قرار گرفت می توانند عمل بخیه زدن را آغاز کنند. در نهایت جراحی سینه با بخیه هایی که زده می شود به اتمام می رسد.

مدل های مختلف پروتز سینه

پروتز ها در حالت کلی انواع مختلفی دارند. برخی از پروتز ها حالت سیلیکونی دارند و کاملا از سیلیکون ساخته شده اند. اما برخی از پروتز ها بدین شکل هستند که لایه بیرونی و پوشش پروتز از سیلیکون است اما محتوی آب و نمک می باشند.

هردو این پروتز ها با بدن زنان سازگار است و واکنش خاصی را برای اغلب زنان ایجاد نخواهد کرد.

واقعیت این است که این جراحی تا کنون برای آمار قابل توجهی از زنان انجام شده است و تاکنون اغلب زنانی که تحت این جراحی قرار گرفتند از مزایای آن گزارش دادند و مشکل و عارضه ای خاص را برای این جراحی عنوان نکردند.

اما در حالت کلی جراحی لیفت سینه نیز همچون همه جراحی های دیگر می تواند دارای عوارضی طبیعی و موقتی باشد که کاملا قابل اغماض و چشم پوشی است. زیرا در مقایسه با مزایا و نتایج مثبتی که دارد عوارض طبیعی کاملا قابل چشم پوشی است. مثلا زنانی که جراحی سینه انجام می دهند بعد از جراحی کبودی و تورم را در این ناحیه احساس می کنند. یا اینکه درد هایی را بعد از جراحی تجربه خواهند کرد که می توانند با قرص های مسکن درد ها را کاهش دهند.

نوع پروتز در جریان جراحی بسته به سلیقه و علاقه مندی زنان تعیین می شود. البته جراح پروتز سینه تلاش می کند که باتوجه به تجربه و مهارتی که در این زمینه دارد توصیه هایی ارائه کند و بسته به ساختار بدنی زنان یکی از انواع پروتز ها را پیشنهاد بدهد. در این شرایط زنان مختارند که انتخاب کنند یا خیر.

دومین دسته انواع مدل های پروتز سینه به شکل کلی پروتز ها باز می گردد. در حالت کلی پروتز ها دو شکل کلی دارند.

اولین مدل پروتز ها گرد هستند دومین نوع آن ها اشکی مانند است که به ساختار سینه خود زنان شبیه ترند.

در این موارد هم زنان حق انتخاب دارند و می توانند پروتز گرد یا اشکی را برای جایگذاری زیر بافت سینه انتخاب کنند.

آیا پروتز های سینه دچار پارگی می شود؟

اگر بخواهیم گزارشی واقعی ارائه کنیم باید بگوییم که احتمال پارگی پروتز های سینه وجود دارد اما این آمار بسیار کم است و قابل توجه نیست.

بسیاری از پزشکان تاکید دارند که با مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه می توان از احتمال پارگی پروتز سینه کاست و به بهبود وضعیت پروتز و دوام انها کمک کرد.

از مهم ترین عواملی که در دوام و ماندگاری پروتز ها سینه نقش دارد مراقبت هایی بعد از جراحی است که بعد از جراحی پزشک جراح تمامی انها را دقیق به شما خواهد گفت.

نتیجه گیری

در اخر نکته ای که باید یادآور شویم این است که جراحی پروتز سینه در صد موفقیت بالایی دارد و در اغلب موارد ماندگاری و دوام طولانی مدت دارند. بنابراین اگر جراحی پروتز سینه را بهترین جراح پروتز سینه انجام دهد و شما مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه را با دقت انجام دهید می توانید به موفقیت نتیجه جراحی امیدار باشید.

خوش بختانه آمار ها نشان می دهد که بسیاری از زنانی که تحت این جراحی قرار گرفتند رضایت قابل توجهی از انواع مدل های پروتز سینه دارند.

دکتر اعظم صلاتی

دکتر اعظم صلاتی

دکتر اعظم صلاتی متولد شهرستان میانه، استان آذربایجان شرقی است. فارغ التحصیل رشته پزشکی حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی تهران

بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (بیمارستان سینا )و فلوشیپ جراحی پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (بیمارستان شهدای تجریش)

برچسب ها:
مقالات مرتبط
هزینه عمل لیفت سینه

هزینه عمل لیفت سینه

لیفت سینه یکی از انواع جراحی هایی است که با هدف بالابردن و رفع افتادگی سینه های زنان انجام می شود. این جراحی...

پروتز سینه به همراه لیفت

پروتز سینه به همراه لیفت

عوامل متعددی وجود دارند که هرکسی ممکن است تصمیم بگیرد که  پروتز همراه با لیفت سینه  انجام بدهد. ما در این...

بهترین سن جراحی لیفت سینه

بهترین سن جراحی لیفت سینه

یکی از مهم ترین و شایع ترین جراحی هایی زیبایی که این روز ها آمار قابل توجهی از زنان نسبت به ان علاقه و رغبت...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *